Connect with us

Goleniów

W czerwcu na wieżę

Goleniów. Nadleśnictwo Kliniska zakończyło budowę drewnianej wieży widokowej wraz z małą infrastrukturą turystyczną w leśnictwie Bącznik.

Opublikowane

w dniu

Drewniana wieża widokowa z widokiem na rzekę Inę oraz nadrzeczne łąki powstała ze środków finansowych nadleśnictwa, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz w ramach projektu Leśnych Gospodarstw Węglowych (środki finansowe pochodzą ze sprzedaży JDW zakupionych przez firmę Budimex).

Wieża dla turystów dostępna będzie na początku czerwca. Wtedy też zostaną ogłoszone wyniki konkursu na nazwę wieży ogłoszonego przez nadleśnictwo. Oficjalny termin zostanie podany na stronie internetowej nadleśnictwa.

red.

powiązane – „Dziki do odstrzału”

Goleniów

Adoracja i Męski Różaniec

Goleniów. Dzisiaj pierwszy piątek miesiąca. Jak co miesiąc, w nocy z piątku 1 marca na sobotę 2 marca będzie specjalna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu dla każdego w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

Opublikowane

w dniu

1 marca, w pierwszy piątek miesiąca, w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie – początek adoracji po Mszy Św. o godz. 19.00 do rana. W parafii pw. Św. Jerzego w pierwszą sobotę miesiąca 2 marca, adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

A 2 marca, w pierwszą sobotę miesiąca rano po Mszy Św. o godz. 7.00 „Męski Różaniec” ulicami miasta.

red.

powiązane – „125 lat szpitala”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Modułowe biuro na cmentarzu

Goleniów. Goleniowskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej planuje przeprowadzkę na cmentarz.

Opublikowane

w dniu

Chodzi o biura tej komunalnej spółki znajdujące się w dawnym biurowcu PGK przy ul. Konopnickiej. PGK jest na etapie przekazywania gminie tego budynku, a mają się w nim znaleźć pomieszczenia dla Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Jak na powiedział prezes PGK Zbigniew Pankiewicz, kierowana przez niego spółka planuje zakupić za ok. 400 tys zł modułowe biuro o pow. ok. 120 m2 (patrz projekt elewacji obok), które stanie na cmentarzu komunalnym pomiędzy kaplicą, a ogrodzeniem (na rysunku kolor różowy). Teren przed biurem, a obok kaplicy ma być utwardzony – tam bowiem najczęściej oczekują na kondukt żałobny żałobnicy. Do biura na cmentarzu ma być przeniesiona cała działalność „cmentarno-pogrzebowa” spółki, mająca teraz swoje biura w starym budynku PGK przy ul. Konopnickiej. Zdaniem prezesa przeprowadzka może się zakończyć na przełomie sierpnia i września br.

Prezes Pankiewicz zapowiada również w nieokreślonej jeszcze dokładnie przyszłości gruntowny remont istniejącej lub budowę nowej kaplicy cmentarnej na terenie vis a vis istniejącej kaplicy – koszty są bowiem podobne.

red.

powiązane – „Śmieciarka elektryczna”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Cześć i Chwała Bohaterom!

Goleniów. Jutro Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Opublikowane

w dniu

Z tej okazji parafia pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej przygotowała okolicznościową prelekcję oraz apel pamięci pod pomnikiem Rotmistrza Pileckiego. O godzinie 18.00 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „SKM – bilet metropolitalny od września”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie