Connect with us

Aktualności

W cieniu wojny

Tym razem „Spotkania z Kulturą Ukraińską” nie był radosnym koncertem. Poświęcone były ofiarom rosyjskiej agresji na Ukrainę, trwającej od ponad roku.

Opublikowane

w dniu

O wojnie na Ukrainie wielokrotnie wspominano w czasie trzygodzinnego koncertu. Bardzo przejmujący był sam początek, kiedy przed słuchaczami stanęła trójka młodych ludzi. Mówili o wojnie, która rodziny dwojga z nich wygnała z objętego wojną Ługańska, a zagraża rodzinie trzeciej dziewczyny, mieszkającej w Charkowie.

Rewelacją sobotniego koncertu był występ Orkiestry Kameralnej Średniej Mistrzowskiej Szkoły Muzycznej ze Lwowa. Młodzi (13-17 lat) muzycy zachwycili publiczność swoimi interpretacjami, a dwóch młodych akordeonistów błysnęło wirtuozerią, docenioną przez goleniowskich zawodowych muzyków grających na tych instrumentach.

Koncert objęty był patronatem Burmistrza Gminy Goleniów Roberta Krupowicza oraz Konsula Honorowego Ukrainy w Szczecinie Henryka Kołodzieja. Główną organizatorką „Spotkań z Kulturą Ukraińską” była jak zawsze goleniowianka – Danuta Lewczanin.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie