Connect with us

Aktualności

W Białuniu bez zmian

9 kwietnia w Białuniu odbyło się zebranie wyborcze. Sołtysem została ponownie Danuta Schultz.

Opublikowane

w dniu

W zebraniu uczestniczyło 47 mieszkańców wsi, z ponad 400 uprawnionych do głosowania. Wysunięto trzy kandydatury na urząd sołtysa. Pierwszą kandydatką była Danuta Schultz, wieloletnia sołtys wsi, następnie zgłoszono kandydaturę Małgorzaty Kurkowskiej i na samym końcu, najmłodszego Jacka Kusia.
Nikogo nie zaskoczył fakt, że na nowego sołtysa ponownie została wybrana Danuta Schultz. Warto dodać, że będzie to już szósta jej kadencja. Pani sołtys zaplanowała na czas swojej nowej kadencji realizację następujących inwestycji: oświetlenie terenu boiska, stworzenie bezpiecznego placu zabaw dla dzieci przy bloku numer 60, a także rozbiórkę rozsypującego się już, dawnego basenu przeciwpożarowego.

Wybory sołeckie odbyły się wczoraj także w Mostach (sołtysem został Roman Mazurek), Bolechowie (Wiesław Ludiwcki), Burowie (Maria Komperta) oraz Tarnówku (na razie nie mamy informacji, kogo wybrano).

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie