Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Votum zaufania i absolutorium

Na sesji rady miejskiej w Goleniowie, która odbyła się w miniony piątek 28 czerwca, burmistrz Robert Krupowicz otrzymał votum zaufania po przedstawieniu raportu o stanie gminy za rok 2018 i absolutorium za wykonanie budżetu.

Opublikowane

w dniu

W obecności 19 radnych dokończono przerwaną dwa dni wcześniej sesję i 11 głosami „za” przy 5 przeciwnych oraz 3 wstrzymujących radni udzielili burmistrzowi votum zaufania, a parę chwil potem 13 głosami „za” przy 5 przeciwnych i jednym wstrzymującym się absolutorium .
Najwięcej czasu zajęła radnym czterogodzinna prezentacja, a potem dyskusja nad raportem o stanie gminy za rok 2018. Mimo, że ustawa nakazuje przygotowanie tego raportu burmistrzowi, ten zlecił jego sporządzenie za blisko 20 tys zł firmie zewnętrznej, a sam go tylko formalnie firmował. Burmistrz Robert Krupowicz tłumaczył to tym, że on zrozumiał zapis ustawy o raporcie, jako swoistym audycie stanu gminy. A skoro ma to być audyt, to jego zdaniem najlepiej żeby zrobiła to firma zewnętrzna – w tym przypadku wybrał szczecińskie centrum szkoleniowe Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej (FRDL).  I to jej dwaj przedstawiciele (na zdjęciu stoją za Bartoszem Wilkiem), a nie burmistrz zaprezentowali radnym 130 stronicowy raport. Do nich też kierowali swoje uwagi i pytania radni, oni też na nie odpowiadali. Dwoje radnych – Danuta Faryniarz i Łukasz Mituła – zrecenzowali raport dłuższymi wypowiedziami. Radna Faryniarz wytknęła autorom konkretne błędy merytoryczne w raporcie, na co wyjątkowo zareagował burmistrz, a nie autorzy raportu. Zarzucił nawet radnej konfabulacje. Zebranym trudno było ustalić kto ma rację, bo wymagało to konfrontacji wielu dokumentów. Burmistrz zapowiedział odpowiedź pisemną na postawione zarzuty i dopiero wtedy będzie można to miarodajnie ocenić. Głos w sprawie raportu mogli też zabrać upoważnieni przez co najmniej 50 mieszkańców gminy – ten warunek spełnili  Edward Życki i Bartosz Wilk. Ten pierwszy na sesji być nie mógł, więc zapowiedział pisemną ocenę raportu.  Drugi swoją wygłosił – a była ona umiarkowanie krytyczna. Obie – tak jak wspomniane krytyczne opinie dwojga radnych – nie miały jednak wpływu na wynik głosowania, bo zdecydowała dyscyplina grupowa. Jedenastka burmistrza nad raportem nie dyskutowała, tylko jednomyślnie go poparła. Głosowanie nad absolutorium było tylko konsekwencją udzielonego już wcześnie votum zaufania.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie