Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Stepnica

Uwaga objazdy!

Stepnica. W przyszłym tygodniu zamknięte będzie droga nr 111 w Stepnicy i Racimierzu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w związku z inwestycją: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 111 na odcinku Recław – Stepnica (Przejście przez Stepnicę etap I)”, STRABAG informuje o zamknięciu drogi na odcinku od ul. Młynarskiej do ul. T.Kościuszki w Stepnicy w dniach od 06.09.2022 r. i planowo do dnia 10.12.2022 r.
W pierwszej kolejności prace będą wykonywane na odcinku od kościoła w stronę ul. T Kościuszki. Prace będą realizowane na całej szerokości drogi na odcinkach 50-100 metrowych.
W związku z powyższym został wyznaczony objazd przez tzw. „13-stkę”, Zielonczyn i Miłowo (mapa z lokalizacją objazdu obok).

Natomiast firma BUDIMEX w związku z inwestycją: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 111 na odcinku Recław – Stepnica (odcinek szlakowy)”, informuje o zamknięciu drogi dla samochodowego ruchu kołowego na odcinku od szkoły podstawowej w Racimierzu do OSP Żarnowo w dniu 05.09.2022 r. w godzinach popołudniowych tj. od 15.00 do 20.00.
Zamknięcie konieczne jest w związku z wykonaniem prac bitumicznych wynikających z korekty niwelety drogi.

red.

powiązane – „Odpust w Koniewie”

Stepnica

W sprawie zamknięcia drogi

Stepnica. Zmienia się zakres zamknięcia drogi w Stepnicy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, wczoraj gmina otrzymała informację od firmy Strabag, że nastąpiła zmiana w zakresie zamknięcia drogi w Stepnicy. Zamknięty zostanie odcinek ul. W. Sikorskiego tj. od nr 7 („sklep metalowy”) do skrzyżowania z ul. T. Kościuszki wraz z zamknięciem wjazdu na ul. T. Kościuszki. Odcinek ten planowo zamknięty będzie do dnia 10.10.2022 r.

red.

powiązane – „Droga będzie zamknięta”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Zwiększone dofinansowanie budowy nowych mieszkań

Stepnica. Zakończenie budowy nowych 46 mieszkań komunalnych planowane jest na koniec lutego 2023 r.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to będzie 46 mieszkań – w tym 9 trzypokojowych, 29 dwupokojowych i 8 jednopokojowych tzw. kawalerek.

Bank Gospodarstwa Krajowego uwzględnił wniosek gminy o zwiększenie dotacji do tej inwestycji. Powodem złożenia przez gminę odpowiedniego wniosku w tej sprawie, było znaczne podniesienie cen na materiały budowlane i stal, co spowodowało zwiększenie kosztów inwestycji. W dniu 21.09.2022 r. burmistrz podpisał aneks do umowy z bankiem zwiększający finansowe wsparcie o kwotę 1.505.571,52 zł. Aktualnie całkowity koszt inwestycji wyniesie 11.914.854,20 zł – w tym dotacja z Funduszu Dopłat wyniesie 9.033.429,16 zł. Gmina Stepnica jest jedną z niewielu gmin w Polsce budujących mieszkania komunalne, które mieszkańcy gminy otrzymują na podstawie umowy najmu. W ostatnich 10 latach przydzieli już 151 takich mieszkań.

red.

powiązane – „Jest projektant tunelu”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Droga będzie zamknięta

Stepnica. Od poniedziałku 26 września zostanie zamknięta nr 111 w Stepnicy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina za firmą STRABAG, dotyczy to odcinka od ul. Młynarskiej do ul. T. Kościuszki w Stepnicy w dniach od 26.09.2022 – 23.12.2022 r.

W pierwszej kolejności prace będą wykonywane na odcinku od kościoła w stronę ul. T. Kościuszki. Prace będą realizowane na całej szerokości drogi na odcinkach 50-100 metrowych. W związku z
powyższym został wyznaczony objazd przez tzw. „13-stkę”, Zielonczyn i Miłowo.

red.

powiązane – „Odpust w Rzystnowie”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie