Connect with us

Aktualności

Uwaga na żmije

Pragnę ostrzec mieszkańców o pojawieniu się żmij w okolicach Goleniowa”, pisze w mailu jedna z naszych czytelniczek, pani Dorota Kamińska -Jarzębska.

Opublikowane

w dniu

"Wczoraj, podczas spaceru z psem, został on ukąszony przez jedną z dwóch żmij wygrzewających się na drodze nieopodal budynku mieszkalnego w Żółwiej Błoci (mieszkają tam małe dzieci). Przez godzinę próbowałam znaleźć pomoc dla  mojego psa, dzwoniąc do weterynarzy, aptek, pogotowia – w Goleniowie nie było żadnych możliwości.
Surowicę odpornościową posiada tylko szpital, ale oczywiście psu nie pomogą. Dyżurna w Szczecinie Klinika Weterynaryjna przy Wojska Polskiego również odmówiła pomocy (bulwersujace). Psa uratował  dopiero weterynarz z prywatnej Lecznicy dla Zwierząt ul. Kłosowa 1  w Szczecinie, dr Andrzej Zawodny – człowiek niezwykle oddany zwierzętom. Z troski o swoich podopiecznych nie omieszkal spytać o los żmiji, która objęta jest ustawową ochroną gatunkową.
Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu i poświęcenia doktora i trochę szkoda, że nikt w Goleniowie nie pełni weteryjnaryjnego dyżuru świątecznego", czytamy w nadesłanym liście.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie