Connect with us

Aktualności

Uwaga na Kliniska!

Od dzisiaj została zmieniona organizacja ruchu na drodze S3 w Kliniskach, co powoduje spore korki na dojazdach z obu kierunków.

Opublikowane

w dniu

Przed Kliniskami od strony Goleniowa jezdnia drogi S3 w kierunku Szczecina jest zamknięta, a Kliniska mija się lewym pasem, który jest teraz  dwukierunkowy. Na istniejącym tam skrzyżowaniu można do Klinisk skręcić tylko jadąc od strony Goleniowa, a jadąc z Klinisk tylko w prawo, w kierunku Szczecina. Utrudniony jest też dojazd do restauracji „Brodway” i sąsiednich posesji (w tej sprawie trwają jeszcze negocjacje, by ten dojazd ułatwić). Na razie, żeby tam dojechać z drogi S3 od strony Goleniowa, trzeba na skrzyżowaniu skręcić w Kierunku Klinisk i… zawrócić o 180 stopni. Taka sytuacja potrwa co najmniej kilka miesięcy, co oznacza, że z obu stron drogi S3 będą się przed Kliniskami tworzyć duże korki. Objazdy alternatywne w obu kierunkach  są właściwie tylko dwa – przez Rurzycę, albo przez Przemocze. Problem w tym, że w Rurzycy właśnie jest układany chodnik, więc droga jest zwężona.

Niedługo czekają kierowców na S3 kolejne utrudnienia – w rejonie budowanego przejścia dla zwierząt pomiedzy Rurką, a Kliniskami oraz na budowie węzła Kliniska pomiędzy Rzęśnicą, a Kliniskami.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie