Connect with us

Aktualności

Urzędnicy mają rezerwy

Poprawić organizację pracy, nie zwiększać zatrudnienia – to najważniejsze wnioski z audytu, jaki na zlecenie władz gminy przeprowadzony został przez firmę Deloitte w Wydziale Planowania Przestrzennego Nieruchomości i Ochrony Środowiska goleniowskiego magistratu.

Opublikowane

w dniu

Pod lupę, jak nam powiedział wiceburmistrz Tomasz Banach, wzięty został cały 2013 rok. "Audyt wykazał, że pracownicy wciąż mają rezerwy", mówi T. Banach. "Ich efektywność można jednak poprawić przede wszystkim lepszą organizacją pracy, co uda się zrobić między innymi poprzez wymianę sprzętu i oprogramowania komputerowego. Na to zwracali w ankietach uwagę sami urzędnicy, wskazując, że system obiegu dokumentów powinien być ujednolicony. Więc przede wszystkim w tym kierunku będziemy podejmować działania. Lepiej kupić komputery, niż zatrudniać kolejnych ludzi".

Obecnie w wydziale pracuje 18 osób, z audytu, za który gmina zapłaciła 26 tys. zł wynika, że to stan pożądany. Kontrole w pozostałych wydziałach nie są na razie planowane, pod rozwagę brane jest jednak przeprowadzenie audytu w innych jednostkach.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie