Connect with us

Goleniów

Urząd odpowiada

Goleniów. Mieszkańcy Klinisk i Rurzycy otrzymali odpowiedź z UMiG w Goleniowie w sprawie ciężarówek „Prime Cargo” przejeżdżających przez te miejscowości.

Opublikowane

w dniu

Jak wynika z tej odpowiedzi udzielonej przez Mariolę Kupriańczyk, ciężarówki Priem Carco jeżdżą tamtedy za czasową zgoda gminy. To niezadowala mieszkańców. Oto korespondencja w tej sprawie:

UMiG w Goleniowie

„Do: Mieszkańcy Klinisk i Rurzycy.
Temat: Ciężarówki Kliniska Wielkie – Łozienica PRIME CARGO
Data: 2021-12-06 8:39

W odpowiedzi na przesłanego maila ws przejazdów pojazdów ciężarowych o DMC przekraczającej 12 t informuję, iż firma Prime Cargo złożyła wniosek w marcu 2021 r. o wyrażenie zgody na przejazd po drodze powiatowej nr 4103Z Goleniów–Warcisławiec na trasie Łozienica – Rurzyca – Kliniska Wielkie w celu dojazdu do MONDI SP. Z O. O. w m. Kliniska Wielkie oraz drogach nr 4101Z, 4102Z, 4104Z celem dojazdu do ul. Kablowej 1 w Załomiu. Zgoda została została wydana do dnia 16 marca 2022 r. Nadto informuję, iż na ww. drodze nie ma ograniczenia tonażowego.”

Reakcja jednego z mieszkańców.

„Zapraszam na tę drogę. W czasie jednego przejazdu ciężarówka łamie 2 razy przepisy. Tych przejazdów jest kilka lub kilkanaście dziennie.
Jest to niedopuszczalne, że gdy jest droga ekspresowa, pozwoliliście Państwo na przejazdy firmie zagranicznej przez Rurzycę. Przecież mogą jeździć drogą ekspresową, ale pewnie nie chcą płacić za przejazd. Droga jest w fatalnym stanie, nie ma chodników w części tej drogi i jest puszczony ponad 15 metrowy TIR. Sprawę podaliśmy także do „gazetygoleniowskiej.com”. Żądamy natychmiastowego cofnięcia pozwoleń.

red.

powiązane – „Ciężarówki śmigają przez wioski…”

Goleniów

W rocznicę internowania

Goleniów. W czwartek 30 marca) odbędzie się spotkanie i dyskusja w ramach AREOPAGU ŚW. KATARZYNY pt. „WOKÓŁ PRYMASA KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO. W ROCZNICĘ INTERNOWANIA”.

Opublikowane

w dniu

Gościem specjalnym będzie uznany i wybitny historyk DR HAB. RAFAŁ ŁATKA (prof. UKSW Warszawa). Dyskusję poprowadzi DR ZBIGNIEW STANUCH (IPN Szczecin). Spotkanie o godz. 17:00 w sali na plebanii (wejście od strony Caritasu), wstęp wolny. Warto poznać historię Prymasa Wyszyńskiego i kontekst historyczny jego życia oraz posługi o czym będzie opowiadało dwóch wybitnych historyków, od lat specjalizujących się w rzetelnych badaniach historii Kościoła i Polski.

red.

powiązane – „Mniej księży”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Mniej księży

Goleniów. W sobotę, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy Świętej o godz. 9:00, pożegnano ks. Bogumiła Dobosza, dziękując Bogu za jego służbę we wspólnocie parafi pw. Św. Katarzyny.

Opublikowane

w dniu

Przełożeni przenieśli go do parafii w Pyrzycach. Teraz w parafii św. Katarzyny będzie posługiwało o jednego kapłana mniej – pięciu księży, w tym jeden emeryt. W sąsiedniej parafii pw. Św. Jerzego posługuje trzech księży – w tym jeden emeryt.

red.

powiązane – „Kościół zastąpi namiot”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sezon rozpoczęty

Goleniów. Powrót lotów Ryanair do Warszawy-Modlina oficjalnie rozpoczął sezon letni na goleniowskim lotnisku.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje kierownictwo portu, pierwszym rejsem z Modlina przyleciało 122 pasażerów, natomiast w drogę powrotną udał się prawie komplet, bo aż 180 osób.
Trasa Ryanair do Warszawy Modlin realizowana będzie 5 razy w tygodniu- w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę oraz niedzielę, a ceny biletów zaczynają się już od 49zł w jedną stronę.

Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów powiedział:

„To bardzo dobra informacja zarówno dla Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów jak i całego Pomorza Zachodniego, a w szczególności branży turystycznej. Powrót, po zimowej przerwie linii Ryanair ze swoją trasą do Warszawy Modlin pokazuje, że współpraca Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Ryanair opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż ta współpraca w niedługim czasie przyniesie kolejne informacje o nowych, atrakcyjnych kierunkach realizowanych z zachodniopomorskiego lotniska. Inauguracja połączenia do Warszawy Modlin to nie jedyna nowość w sezonie letnim! Po bardzo dobrym sezonie zimowym Polskie Linie Lotnicze LOT zadecydowały o zwiększeniu częstotliwości rejsów na trasie do Warszawy Chopin z 19 do 22 razy w tygodniu, dając jeszcze większą możliwość do korzystania z atrakcyjnych przesiadek w ramach bogatej siatki połączeń europejskich jak i dalekodystansowych realizowanych przez PLL LOT w swoim warszawskim hubie. Dodatkowo linia Ryanair zwiększy liczbę rejsów na trasach do Krakowa (z 2 do 3 razy w tygodniu) i Londynu Stansted (z 5 do 6 razy w tygodniu).
W sumie w letnim rozkładzie znajdzie się 8 połączeń regularnych oraz 2 wakacyjne trasy czarterowe, operujące z częstotliwością aż 6 razy w tygodniu.
Połączenia regularne:
PLL LOT do Warszawy Chopin
Ryanair do Dublina, Krakowa, Liverpoolu, Londynu, Warszawy Modlin
WizzAir do Oslo Torp
Norwegian do Oslo Gardermoen

Połączenia czarterowe
Antalya (od 03.06 do 14.10.2023r.) z biurami podróży TUI, Coral Travel, Itaka, Rainbow, Nekera
Burgas (od 05.06 do 06.09.2023r.) z biurami podróży TUI, Itaka, Coral Travel

red.

powiązane – „Blue Velo”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie