Connect with us

Aktualności

Urodzin nie przeniosą

1 lipca nie będzie Świętem Goleniowa, nie będzie też Dni Goleniowa. Rada Miejska odrzuciła projekt uchwały przedstawiony przez radnych Cz. Majdaka, A. Wojciechowskiego, K. Zajko i I. Zygmańskiego.

Opublikowane

w dniu

 Wnioskodawcy chcieli, żeby ustanowić oficjalne święto miasta i powiązać je z datą 1 lipca, bowiem tego dnia w 1268 roku dzisiejszy Goleniów otrzymał prawa miejskie. Obchody miałyby się odbywać w weekend najbliższy tej dacie.  Projekt uchwały przegłosowano na sesji w ostatnią środę. Została odrzucona, bo za świętowaniem 1 lipca było 7 radnych, 12 było przeciw. Co ciekawe, kiedy przewodniczący otworzył dyskusję po odczytaniu projektu uchwały, nie było chętnych do jej poparcia, nikt nie zgłosił chęci zabrania głosu. Tak więc nadal w połowie maja będzie organizowany festyn pod nazwą „Urodziny Goleniowa”, dla przypomnienia, że 16 maja 1945 roku został powołany pierwszy polski burmistrz miasta. Maj to dogodny czas, bowiem wszyscy są wtedy spragnieni imprez plenerowych po paru miesiącach jesiennych i zimowych chłodów. 1 lipca to już czas wakacji, kiedy wielu goleniowian wyjeżdża z miasta.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie