Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Uroczyście i pracowicie

STEPNICA. Pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Stepnicy odbyła się 22 listopada 2018 r. Uczestniczyli w niej wszyscy radni oraz sołtysi i przedstawiciele gminnych instytucji.

Opublikowane

w dniu

Sesja składała się z trzech bloków. Pierwszy – uroczysty, podczas którego wręczono radnym oraz burmistrzowi zaświadczenia o wyborze oraz przyjęto od nich ślubowanie (większość dodała: „Tak mi dopomóż Bóg”), poprowadziła najstarsza radna Barbara Kierzynkowska. Kolejnym były wybory przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady. Na funkcję przewodniczącego zgłoszono jedną kandydatkę – Agnieszkę Markowską, którą w głosowaniu tajnym poparło 14 radnych, jeden wstrzymał się od głosu Po ogłoszeniu wyników nowa przewodnicząca Rady Miejskiej przejęła prowadzenie dalszej części sesji. Jej pierwszym punktem był wybór wiceprzewodniczących Rady Miejskiej; zostali nimi Marek Kleszcz i Andrzej Nowak. Następnie rada przyjęła ślubowanie burmistrza Andrzeja Wyganowskiego.

Trzeci blok miał już wyraźnie charakter roboczy. Radni podjęli uchwałę w sprawie powołania stałych komisji Rady Miejskiej i określenia przedmiotu ich działania, a następnie uchwałami powołali składy osobowe tych komisji. W kadencji 2018 – 2023 stepnicka rada będzie miała cztery stałe komisje: komisję ds. gospodarki i budżetu (przewodniczący Marek Kleszcz), komisję ds. społecznych (przewodnicząca Anna Bochniarz-Mutkowska, komisję skarg, wniosków i petycji oraz komisję rewizyjną. Przewodniczący dwóch ostatnich wybrani zostaną na ich najbliższym posiedzeniu. Wszyscy funkcyjni startowali z listy KWW Andrzeja Wyganowskiego (na 15 radnych – 14 weszło z tej listy, jeden – z KWW Gmina dla Mieszkańców).

Na koniec radni przyjęli 7 tzw. okołobudżetowych uchwał,  m.in. w sprawie stawek podatku od nieruchomości i pojazdów. Jak należało się spodziewać, w punkcie „Wnioski i zapytania radnych” pojawiła się sprawa planowanej budowy przetwórni sadzy w Stepnicy. Podniósł ją radny Sasza Kordzielewski. Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu GG.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie