Connect with us

Goleniów

Unikalny system 40 robotów

Goleniów. W GOLENIOWSKIM MAGAZYNIE TOWARY DO PAKOWANIA PODAJĄ ROBOTY. TO JEDYNY SYSTEM AUTOSTORE W POLSCE.

Opublikowane

w dniu

Jak popdaje gmina, około roku w Goleniowskim Parku Przemysłowym (na terenach prywatnych, poza formalna strukturą gminnego Goleniowskiego Parku Przemysłowego w ramach „7R Park Goleniów”, ale na działkach sąsiadujących z GPP), trwała budowa nowoczesnego magazynu, w którym mieści się centrum dystrybucyjne szwedzkiej firmy Hultafors Group wykorzystujące zaawansowaną technologię robotów.

AutoStore to unikalny system, w tym wypadku 40 robotów, które dostarczają odpowiednie artykuły bezpośrednio do stacji kompletacji, zmniejszając czas potrzebny operatorom na wyszukiwanie produktów. Zautomatyzowany magazyn eliminuje błędy ludzkie, zwiększa wydajność i jakość obsługi. Przed budynkiem usytuowane są stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz panele fotowoltaiczne, które zapewniają połowę energii elektrycznej potrzebnej do działania obiektu. To magazyn klasy A, posiadający certyfikat w systemie BREEAM na poziomie Very Good. Koszt całej inwestycji sięga ok. 100 mln zł. Obecnie firma Hultafors Group zatrudnia w goleniowskim magazynie 170 osób i ciągle prowadzona jest rekrutacja na nowe stanowiska.

Hultafors Group AB to szwedzka firma, do której należą: producent narzędzi Hultafors, producent odzieży roboczej Snickers Workwear oraz producent drabin Wibe Ladders. Firma posiada 11 tys. punktów sprzedaży w 37 krajach. Zatrudnia łącznie 1600 pracowników. W 2020 r. osiągnęła 470 mln euro przychodów.

red.

powiązane – „Parki w parku”

Goleniów

Mniej księży

Goleniów. W sobotę, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na Mszy Świętej o godz. 9:00, pożegnano ks. Bogumiła Dobosza, dziękując Bogu za jego służbę we wspólnocie parafi pw. Św. Katarzyny.

Opublikowane

w dniu

Przełożeni przenieśli go do parafii w Pyrzycach. Teraz w parafii św. Katarzyny będzie posługiwało o jednego kapłana mniej – pięciu księży, w tym jeden emeryt. W sąsiedniej parafii pw. Św. Jerzego posługuje trzech księży – w tym jeden emeryt.

red.

powiązane – „Kościół zastąpi namiot”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Sezon rozpoczęty

Goleniów. Powrót lotów Ryanair do Warszawy-Modlina oficjalnie rozpoczął sezon letni na goleniowskim lotnisku.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje kierownictwo portu, pierwszym rejsem z Modlina przyleciało 122 pasażerów, natomiast w drogę powrotną udał się prawie komplet, bo aż 180 osób.
Trasa Ryanair do Warszawy Modlin realizowana będzie 5 razy w tygodniu- w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę oraz niedzielę, a ceny biletów zaczynają się już od 49zł w jedną stronę.

Maciej Dziadosz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów powiedział:

„To bardzo dobra informacja zarówno dla Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów jak i całego Pomorza Zachodniego, a w szczególności branży turystycznej. Powrót, po zimowej przerwie linii Ryanair ze swoją trasą do Warszawy Modlin pokazuje, że współpraca Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów oraz Ryanair opiera się na długofalowej chęci rozwoju siatki połączeń na szczecińskim lotnisku. Jesteśmy pewni, iż ta współpraca w niedługim czasie przyniesie kolejne informacje o nowych, atrakcyjnych kierunkach realizowanych z zachodniopomorskiego lotniska. Inauguracja połączenia do Warszawy Modlin to nie jedyna nowość w sezonie letnim! Po bardzo dobrym sezonie zimowym Polskie Linie Lotnicze LOT zadecydowały o zwiększeniu częstotliwości rejsów na trasie do Warszawy Chopin z 19 do 22 razy w tygodniu, dając jeszcze większą możliwość do korzystania z atrakcyjnych przesiadek w ramach bogatej siatki połączeń europejskich jak i dalekodystansowych realizowanych przez PLL LOT w swoim warszawskim hubie. Dodatkowo linia Ryanair zwiększy liczbę rejsów na trasach do Krakowa (z 2 do 3 razy w tygodniu) i Londynu Stansted (z 5 do 6 razy w tygodniu).
W sumie w letnim rozkładzie znajdzie się 8 połączeń regularnych oraz 2 wakacyjne trasy czarterowe, operujące z częstotliwością aż 6 razy w tygodniu.
Połączenia regularne:
PLL LOT do Warszawy Chopin
Ryanair do Dublina, Krakowa, Liverpoolu, Londynu, Warszawy Modlin
WizzAir do Oslo Torp
Norwegian do Oslo Gardermoen

Połączenia czarterowe
Antalya (od 03.06 do 14.10.2023r.) z biurami podróży TUI, Coral Travel, Itaka, Rainbow, Nekera
Burgas (od 05.06 do 06.09.2023r.) z biurami podróży TUI, Itaka, Coral Travel

red.

powiązane – „Blue Velo”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Kręgielnia otwarta

Goleniów. Od soboty działa „Flame Bowling – Kręgielnia Goleniów”

Opublikowane

w dniu

Ma cztery zaumotyzowane tory, bar kuchnię i loże dla klientów. Mieści sie w zaadoptowanym budynku przy ul. Maszewskiej niedaleko przejazdu kolejowego.

red.

powiązane – „URODZINY GOLENIOWA’23”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie