Connect with us

Aktualności

Unik Żmijewskiej

Nowa prezeska Sądu Rejonowego w Goleniowie sędzia Magdalena Żmijewska unika kontaktu z naszymi dziennikarzami.

Opublikowane

w dniu

Kiedy jeden z nas zadzwonił w środę do sądu i poprosił o połączenie z prezes Żmijewską, zapadła dłuższa cisza, a w tle słychać było szeptane narady. W końcu słychać pytanie: "- A w jakiej sprawie chce pan rozmawiać z panią prezes?".

"-Jak pani prezes chce się dowiedzieć, to nic prostszego, jak mnie z nią połączyć" – odparł dziennikarz.

Wtedy ponownie zapada kłopotliwa cisza i słychać w tle gorączkowe narady. W końcu pada uzgodniony komunikat dla dziennikarza: "- Pani prezes jest w tej chwili zajęta, bo ma gościa. Proszę zadzwonić później".

Na to dziennikarz podaje numer swojego telefonu i proponuje, by  pani prezes oddzwoniła do niego, gdy będzie mogła rozmawiać. I tak czeka do dzisiaj. W goleniowskim sądzie rozmowy są nagrywane, więc przytoczony wyżej dialog powinien być zarejestrowany. A wystaraszoną panią prezes spieszymy upokoić, podając, w jakiej sprawie dziennikarz do niej dzwonił. Chodziło tylko o… umówienie  wywiadu z nią i uzyskanie jej zdjęcia – by z nową prezeską Sądu Rejonowego w Goleniwie zapoznać naszych czytelników. W końcu to funkcjonariusz publiczny.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie