Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Unijne pieniądze na rowery i kajaki

Trzy ważne umowy podpisali w piątek marszałek Olgierd Geblewicz i burmistrz Robert Krupowicz. Gmina Goleniów otrzyma ponad 6 mln dofinansowania budowy ścieżek rowerowych i przystani kajakowej.

Opublikowane

w dniu

 Zarząd województwa przyznał Gminie Goleniów 6,2 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego do budowy dwóch szlaków rowerowych na terenach wiejskich. 3 km ścieżki rowerowej połączy Helenów przez Podańsko z drogą do Danowa, 8 km ścieżki rowerowej powstanie wzdłuż szosy do Lubczyny. Dofinansowanie pokryje aż 85 procent kosztów inwestycji. Ścieżka rowerowa do Podańska ma być gotowa w listopadzie 2017, dużo dłuższa ścieżka do Lubczyny – rok później. Zarząd województwa dofinansuje również budowę przystani kajakowej na tyłach goleniowskiej biblioteki, w pobliżu mostu na ul. Andersa. Przystań kajakowa ma powstać na małym, zaniedbanym dziś stawku. Przystań, pomosty, magazyn sprzętu pływającego i cała niezbędna infrastruktura mają być gotowe w sierpniu 2018 roku. Koszt inwestycji jest szacowany na 1,5 mln zł, dofinansowanie z RPO wyniesie 250 tys. zł.  

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie