Connect with us

Aktualności

Unijne frukty

Spore pieniądze za pracę przy finansowanych z funduszy unijnych projektach zarabiają pracownicy starostwa powiatowego w Goleniowie. Także ci pracujący na eksponowanych stanowiskach, obsadzanych z partyjnego klucza.

Opublikowane

w dniu

Powiat od lat realizuje różnorodne przedsięwzięcia, które w znacznym stopniu finansowane są z programów wdrażanych przez Unię Europejską. Ich zasadność i efektywność można oceniać różnie, nie jest jednak żadną tajemnicą, że przy okazji solidnie podbudować domowe budżety mogą osoby, które są odpowiedzialne za ich realizację. Stawki są godne, rzec można – unijne, nie dziwi więc, że nie brakuje chętnych do wykonania dodatkowej fuchy.

Podobnie jest w przypadku pracowników starostwa, którzy – jak wynika z odpowiedzi na interpelację złożoną przez radną Danutę Faryniarz – w ostatnich latach mieli okazję sporo w ten sposób dorobić. Co prawda personaliów urzędników nie będących funkcjonariuszami publicznymi nie ujawniono ze względu na ochronę danych osobowych, rąbek tajemnicy został jednak odsłonięty. Okazuje się otóż, że na liście płac znaleźli się między innymi skarbnik powiatu Zbigniew Mazur (Platforma Obywatelska), który jako menedżer projektu „E-inclusion Powiatu Goleniowskiego” zarobił w 2015 roku 30589 zł (brutto), członek zarządu powiatu Andrzej Siwy (Polskie Stronnictwo Ludowe), któremu za pracę przy trzech różnych projektach wypłacono łącznie blisko 24,3 tys. zł (brutto) oraz dyrektor Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Promocji Łukasz Mituła (wówczas Platforma Obywatelska), któremu zasługi w koordynowaniu projektu „Najlepszy w Zawodzie” wyceniono na ponad 9 tys. zł (brutto). Osobną kategorię stanowi tutaj główna księgowa starostwa Anna Pawlaczyk, jej przychód za rozliczanie praktycznie wszystkich realizowanych od 2015 roku projektów wyniósł bowiem łącznie ponad 63 tys. zł (brutto). Razem za obsługę unijnych programów na przestrzeni ostatnich czterech lat wydano ponad 300 tys. zł.

Jak się dowiedzieliśmy, powiat nie ogłaszał otwartych konkursów na obsadę poszczególnych stanowisk, decyzje personalne podejmowane były arbitralnie przez zarząd powiatu bądź starostę.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie