Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Unijne frukty

Spore pieniądze za pracę przy finansowanych z funduszy unijnych projektach zarabiają pracownicy starostwa powiatowego w Goleniowie. Także ci pracujący na eksponowanych stanowiskach, obsadzanych z partyjnego klucza.

Opublikowane

w dniu

Powiat od lat realizuje różnorodne przedsięwzięcia, które w znacznym stopniu finansowane są z programów wdrażanych przez Unię Europejską. Ich zasadność i efektywność można oceniać różnie, nie jest jednak żadną tajemnicą, że przy okazji solidnie podbudować domowe budżety mogą osoby, które są odpowiedzialne za ich realizację. Stawki są godne, rzec można – unijne, nie dziwi więc, że nie brakuje chętnych do wykonania dodatkowej fuchy.

Podobnie jest w przypadku pracowników starostwa, którzy – jak wynika z odpowiedzi na interpelację złożoną przez radną Danutę Faryniarz – w ostatnich latach mieli okazję sporo w ten sposób dorobić. Co prawda personaliów urzędników nie będących funkcjonariuszami publicznymi nie ujawniono ze względu na ochronę danych osobowych, rąbek tajemnicy został jednak odsłonięty. Okazuje się otóż, że na liście płac znaleźli się między innymi skarbnik powiatu Zbigniew Mazur (Platforma Obywatelska), który jako menedżer projektu „E-inclusion Powiatu Goleniowskiego” zarobił w 2015 roku 30589 zł (brutto), członek zarządu powiatu Andrzej Siwy (Polskie Stronnictwo Ludowe), któremu za pracę przy trzech różnych projektach wypłacono łącznie blisko 24,3 tys. zł (brutto) oraz dyrektor Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Promocji Łukasz Mituła (wówczas Platforma Obywatelska), któremu zasługi w koordynowaniu projektu „Najlepszy w Zawodzie” wyceniono na ponad 9 tys. zł (brutto). Osobną kategorię stanowi tutaj główna księgowa starostwa Anna Pawlaczyk, jej przychód za rozliczanie praktycznie wszystkich realizowanych od 2015 roku projektów wyniósł bowiem łącznie ponad 63 tys. zł (brutto). Razem za obsługę unijnych programów na przestrzeni ostatnich czterech lat wydano ponad 300 tys. zł.

Jak się dowiedzieliśmy, powiat nie ogłaszał otwartych konkursów na obsadę poszczególnych stanowisk, decyzje personalne podejmowane były arbitralnie przez zarząd powiatu bądź starostę.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie