Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

UMiG – Dostęp ograniczony

Goleniów. Powiat. Od czwartku 12 marca klienci UGiM w Goleniowie będą obsługiwani wyłącznie w Biurze Obsługi Interesanta, w głównym holu. Starostwo powiatowe tez wprowadza ograniczenia. Inne urzędy gmin w naszym powiecie pracują na razie normalnie.

Opublikowane

w dniu

Jak tłumaczy gminny portal, klienci urzędu nie będą mieć bezpośredniego kontaktu z pozostałymi pracownikami urzędu. Ma to ograniczyć ryzyko przenoszenia organizmów chorobotwórczych, w tym wirusów SARS-CoV-2 oraz wirusów grypy. Pracownicy UGiM codziennie kontaktują się z dużą liczbą osób załatwiających swoje sprawy w urzędzie. Obie strony narażone są więc na kontakt z zarazkami chorobotwórczymi, a urząd mógłby stać się miejscem, gdzie łatwo się zakazić. Ograniczenie kontaktów między klientami urzędu a jego pracownikami zmniejszy ryzyko rozniesienia choroby.
Nieczynne będą kasy urzędu, wszelkie płatności należy regulować za pośrednictwem banków lub poczty.
W holu urzędu czynne będzie stanowisko Biura Obsługi Interesanta, gdzie będzie można złożyć dokumenty papierowe. Można też skorzystać z drogi elektronicznej i wysłać maila na adres ugim@goleniow.pl, bądź zadzwonić pod numery 91 46 98 268, ew. 800 69 69 01. BOI będzie obsługiwał interesantów w godzinach 10.00-13.00.
Osoby chcące załatwić sprawy w Urzędzie Stanu Cywilnego lub Wydziale Ewidencji Ludności również będą obsługiwane w holu urzędu. Pracownice BOI wezwą właściwego urzędnika, który obsłuży klienta.

Starostwo

Starosta Goleniowski Tomasz Stanisławski zwraca się z prośbą o ograniczenie przez osoby korzystające z usług Starostwa Powiatowego w Goleniowie oraz jednostek powiatu kontaktów osobistych do niezbędnego minimum. W szczególności zaleca się korzystanie z narzędzi teleinformatycznych. Podobne ograniczenia wprowadziły inne podległe starostwu jednostki – PUP, PCPR i poradnie.

Red.

powiązane – „Panika jest najgorszym scenariuszem

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie