Connect with us
  • https://fabryka-energii.eu/instalacjefotowoltaiczne/

Goleniów

Ultimatum – wersja opozycji

Goleniów. Radny Krzysztof Sypień podał na naszym fb swoją wersję spotkania z wiceburmistrzem.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

„Panie Redaktorze GG oraz czytający Państwo. Wiceburmistrz Henryk Zajko, „zarządza” prawdą i faktami, a pisząc wprost, zamierzenie mija się nimi i wprowadza w błąd. Czterech radnych nie przyszło do Burmistrza, tylko jeden radny w imieniu GRUPY 11 RADNYCH, KTÓRZY WSÓŁTWORZYLI WNIOSEK ZMIAN W PROJEKCIE BUDŻETU 2021, przekazali go na piśmie burmistrzowi. Trudno żebyśmy zrobili to w jedenastkę. Burmistrzowie chcieli się spotkać i to ONI przyszli do Biura Rady Miejskiej, nie odwrotnie. Odbyliśmy rozmowę w podanym przez wiceburmistrza składzie. Co do uzgodnień podczas spotkania, Pan H. Zajko również nie podaje kompletnej informacji. Uzgodniliśmy, że burmistrz zgłosi do porządku obrad sesji projekt uchwały budżetowej, swoje autopoprawki ORAZ WNIOSEK ZMIAN W BUDŻECIE AUTORSTWA 11 RADNYCH PRZEKAZANY BURMISTRZOWI WCZORAJ NA PIŚMIE. Burmistrzowie zaakceptowali uzgodniony sposób procedowania, po czym, jak widać… ZROBILI ZUPEŁNIE NA ODWRÓT”.

red.

powiązane – „Opozycyjne ultimatum”

Goleniów

Cześć i Chwała Bohaterom!

Goleniów. Już dzisiaj Goleniów jest udekorowany narodowymi flagami na Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Obchodzimy go 1 marca – w tym roku z goleniowskim akcentem w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie (Msza i odczyt) oraz na Placu rotmistrza Pileckiego. Organizatorem jest parafia pw. Św. Katarzyny. Szczegóły na plakacie.

red.

powiązane – „Cześ i Chwała Bohaterom!”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Węzeł „Modrzewie”

Goleniów. Taka będzie lokalizacja węzła „Modrzewie” i Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) na goleniowskim odcinku zachodniej drogowej obwodnicy Szczecina (ZDOS).

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Tak to jest zawarte w prawomocnej decyzji środowiskowej dla tej inwestycji – patrz mapka obok. Jak wynika z informacji przekazanych nam przez szczeciński oddział GDDKiA, węzeł „Modrzewie” powstanie na przecięciu ZDOS z drogą 111 zaraz za Modrzewiem w kierunku Krępska. Będzie jedynym zjazdem z ZDOS na odcinku pomiędzy Policami, a węzłem „Goleniów-Północ”. Z kolei jedyny MOP „Bolesławice” na tym odcinku powstanie na zachód od Żdżar.

Teraz gmina Goleniów będzie musiała zadbać o wytyczenie korzystnych dla rolników przejazdów pod trasą ZDOS, ponieważ trasa ta przetnie horyzontalnie tę część gminy na połowę. Do ustalenia też jest włączenie drogi wspomagającej z GPP w ZDOS na węźle „Modrzewie”. Obecnie jest ona włączona w drogę 111 na wysokości drogi do Żdżar i dalej biegnie przez Modrzewie. Bez modernizacji tego odcinka drogi 111 do węzła „Modrzewie”, albo wytyczenia innego przedłużenia drogi wspomagającej, transport wielkogabarytowych elementów z GPP (np. długich łopat do elektrowni wiatrowych) byłby bardzo utrudniony.

red.

powiązane – „Będzie obwodnica”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Mieszkanka pozywa gminę

Goleniów. Mieszkanka bliku przy ul. Kościuszki 3 pozwała gminę Goleniów o zadośćuczynienie, a wspólnota mieszkaniowa bloku szykuje przeciw gminie pozew zbiorowy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedziała kierująca wspólnotą mieszkańców tego bloku Zofia Machnicka, to ona wniosła prywatny pozew przeciw gminie do Sądu Rejonowego w Goleniowie. Chodzi o zadośćuczynienie za poniesione krzywdy z powodu traktowania jej jako mieszkanki bloku zagrożonego katastrofa budowlaną.
Niezależnie od tego wspólnota mieszkaniowa Kościuszki 3 przygotowuje pozew zbiorowy przeciw gminie związany z kosztami wynikającymi z obsuwającego się pod blokiem gruntu. Na spotkaniu z zarządem wspólnoty w połowie lutego w urzędzie gminy, burmistrz Krupowicz został poinformowany o tych zamiarach.

W przyszłym tygodniu opublikujemy rozmowę z Zofią Machnicką.

red.

powiązane – „Kościuszki 3 – spotkanie z burmistrzem”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie