Connect with us

Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenie pralki – ile kosztuje i gdzie ubezpieczyć?

Opublikowane

w dniu

Sprzęty domowe mogą zniszczyć się w wyniku różnych zdarzeń losowych. Z tego powodu tak ważne jest wykupienie polisy pozwalającej na wypłacenie odszkodowania w razie uszkodzenia. Takie pakiety mogą obejmować różne sprzęty wykorzystywane w domu. Jednym z nich jest pralka. Ile kosztuje jej ochrona i gdzie można ją wykupić?


Jak działa ubezpieczenie pralki i gdzie je kupić?


Istnieje kilka sposobów na wykupienie ubezpieczenia pralki. Jednym z nich jest zdecydowanie się na przedłużenie gwarancji w momencie nabywania sprzętu. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie zasad ochrony producenta przez kolejne lata za niewielką kwotę. Jeśli jednak podczas kupowania pralki nie zdecydujesz się na wydłużoną gwarancję, pozostaje jeszcze jedna opcja.
Ubezpieczenie sprzętów domowych może być rozszerzeniem do polisy mieszkaniowej. Wyróżnia się dwa przypadki – pralkę w zabudowie i pralkę jako urządzenie wolnostojące. Jeśli sprzęt wchodzi w skład zabudowy, prawdopodobnie zostanie uznany za element stały nieruchomości i włączony w zakres standardowej polisy mieszkaniowej. W sytuacji, gdy pralka jest osobnym obiektem, konieczne będzie wykupienie ubezpieczenia ruchomości domowych. Stanowi ono rozszerzenie do ochrony mieszkania, dlatego jest dość tanie.

Zakres obowiązywania ubezpieczenia pralki:

  • przepięcia,
  • kradzież z włamaniem,
  • pożar,
  • zalanie,
  • powódź.


Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje nieco inny zakres obowiązywania ochrony pralki. Z tego powodu przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę warto przejrzeć wszystkie dostępne propozycje na takich stronach, jak www.ubezpieczeniemieszkania.pl .W ten sposób sprawdzisz, które polisy opłacają się najbardziej, a stosunek zakresu ochrony do ceny w ich przypadku jest najkorzystniejszy.

Ile kosztuje ubezpieczenie pralki?

Cena ubezpieczenia pralki zależy od kilku czynników. Jeśli urządzenie jest umieszczone w zabudowie, nie trzeba dokupować rozszerzenia, a więc całkowity koszt ogranicza się do podstawowej ochrony mieszkania. W sytuacji, gdy sprzęt nie jest elementem stałym, konieczne okazuje dokupienie rozszerzenia. Koszt takiej polisy jest niewielki i wynosi od kilkudziesięciu do maksymalnie kilkuset złotych. Warto jednak pamiętać, że w skład ubezpieczenia wchodzi nie tylko pralka, lecz także wszelkie przedmioty znajdujące się w nieruchomości poza kilkoma wyjątkami.
To, ile kosztuje ubezpieczenie pralki, zależy od charakterystyki danej nieruchomości oraz zniżek, które przysługują konkretnemu klientowi. Im więcej usług w danym towarzystwie ubezpieczeniowym wykupisz, tym korzystniejsze oferty otrzymasz. Na cenę polisy na pralkę ma wpływ również lokalizacja nieruchomości oraz ewentualne zabezpieczenia. Z tego powodu warto zainwestować w zamki antywłamaniowe, które pozwolą na obniżenie kosztu ochrony nawet o kilkadziesiąt złotych rocznie.
Na cenę wpływa tez maksymalna kwota wypłacana w razie wystąpienia zdarzenia losowego. Jeśli w Twoim domu znajduje się wiele wartościowych przedmiotów i sprzętów, dobrym pomysłem jest wykupienie polisy o wyższym limicie. Prawdopodobnie będzie ona droższa, jednak pozwoli na solidne zabezpieczenie się na wypadek pożaru czy rozległej kradzieży.

Artykuł powstał przy współpracy partnera.

Artykuł sponsorowany

Boże Narodzenie inne niż w domu? Wybierz hotel!

Boże Narodzenie to szczególny czas, który kojarzy się nam ze spędzonym wspólnie czasem z rodziną w zaciszu domowym. Jednak czy każde Boże Narodzenie musi być takie samo? Czy jeśli zdecydujemy się na spędzenie świąt Bożego Narodzenia poza domem, to straci to urok? Co w przypadku, gdy zdecydujemy się spędzić święta z całą rodziną w hotelu?

Opublikowane

w dniu

Wybierz hotel — to znakomite rozwiązanie

Święta Bożego Narodzenia można także spędzić w hotelu, gdzie dalej jest utrzymana rodzinna, spokojna i świąteczna atmosfera. W hotelu możemy być z całą naszą rodziną wraz z dziećmi i nie martwić się o to, kto przygotuje kolacje dla tylu osób. Jest to bardzo duże ułatwienie.

W takim hotelu po prostu cieszymy się swoimi bliskimi i spędzamy z nimi czas, nie myśląc przy tym, że kolacja jeszcze nie gotowa lub, że któryś z członków rodziny nie lubi jakiejś potrawy. Możemy wybrać się na spacer wigilijny z całą naszą rodziną, a wieczorem ze spokojem wrócić na wieczerze. To będą na pewno niezapomniane święta, które spędzimy w pięknym otoczeniu, blisko przyrody. Po świątecznej kolacji będzie można pójść z całą rodziną na Pasterkę do pobliskiego kościoła lub udać się na rodzinny odpoczynek.

Boże Narodzenie na Mazurach — to świetny pomysł

Mazury to piękna miejscowość położona w północno- wschodniej części Polski. Jest niesamowitym miejscem turystycznym, gdzie można spędzić z rodziną święta Bożego Narodzenia wśród pięknej natury. Warto, jest wybrać także hotel, który ma mnóstwo atrakcji dla naszych najmłodszych domowników. Jedynym w swoim rodzaju hotelem, gdzie można całą rodziną spędzić magiczne i rodzinne święta Bożego Narodzenia na Mazurach, który posiada dodatkowo także niesamowite atrakcje dla najmłodszych, jest HotelStbruno.pl.

Hotel ten mieści się w przepięknej miejscowości — Giżycko. Dla naszych gości, którzy zdecydują się wybrać nasz hotel na święta, oferujemy bogate mazurskie menu. Będzie również muzyka na żywo, która wprowadzi nas w świąteczny, rodzinny nastrój. W ofercie mamy także uroczystą kolację wigilijną, a dla najmłodszych spotkanie ze Świętym Mikołajem. Dlatego też Boże Narodzenie na Mazurach to święta, które są pełne atrakcji dla całej rodziny i zostawią mnóstwo pozytywnych wspomnień na kolejny rok.

Boże Narodzenie to rodzinne święta niezależnie od miejsca, w którym je spędzicie

Wiele polskich rodzin boi się, że jak zdecydują się na wyjazd poza swój rodzinny dom na święta, to stracą to magię rodzinnych świąt. Jest to jednak mylne pojęcie, gdyż obecnie w hotelach są utrzymywane takie klimaty świąteczne, że cała rodzina będzie zadowolona z tego, że jednak się zdecydowali przyjechać. Tak jak między innymi Boże Narodzenie na Mazurach jest tego dowodem, gdzie w pracownicy hotelu wprowadzają od samego początku świąteczną atmosferę.

Goście hotelowi mogą relaksować się w ciągu dnia w hotelu i na łonie natury, a wieczorem wypoczęci i szczęśliwi zasiadają do wspólnej kolacji wigilijnej. Dzięki temu nie są zdenerwowani, że coś się nie dopiekło albo spaliło. Takie wspomnienia kolacji wigilijnej spędzonej całą rodziną w hotelu na Mazurach będą wspominać, a wręcz może się to stać ich nową tradycją i zaczną przyjeżdżać na takie święta co roku.

Dowiedz się więcej na https://www.hotelstbruno.pl/ceny-i-pakiety-relaks/rodzinne-boze-narodzenie

Kontynuuj czytanie

Artykuł sponsorowany

Jak wybrać najlepszy oczyszczacz powietrza?

Opublikowane

w dniu

Oczyszczacze powietrza z roku na rok zyskują na popularność, dzieje się tak nie bez powodu. W sezonie grzewczym gołym okiem widać jak bardzo smog zanieczyszcza nasze środowisko, a pamiętać należy także, że w powietrzu, które przenika do naszych mieszkań, znajduje się o wiele więcej zanieczyszczeń, których nie możemy zobaczyć, ale które mają negatywny wpływ na organizm. Profesjonalne oczyszczacze powietrza mogą okazać się jedyną deską ratunku, dla nas i naszych najbliższych. Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Czym kierować się przy wyborze i gdzie kupić najlepszy model?

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Ze względu na dużą popularność tego typu sprzętu, nie możemy narzekać na wybór. Ilość dostępnych modeli może sprawić, że podjęcie decyzji będzie trudniejsze, niż moglibyśmy przypuszczać. Warto nieco się przygotować przed ostatecznym zakupem, ponieważ jest to sprzęt, który nie tylko powinien spełniać swoje zadanie jak najlepiej, ale również posłużyć nam naprawdę długo. Z tego też powodu najlepiej będzie dokonać zakupu w profesjonalnych sklepach, goodair oczyszczacze to profesjonalny sklep, w którym znajdziesz szeroki wybór modeli oraz możesz liczyć na profesjonalne doradztwo, a także swobodnie porównać interesujące Cię modele.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wybierania oczyszczacza powietrza? Jaki oczyszczacz powietrza wybrać, aby być zadowolonym?

Pierwszym pytaniem, na jakie powinniśmy sobie odpowiedzieć, jest to gdzie właściwie będziemy użytkować nasz oczyszczacz powietrza, ponieważ dobierać je należy do konkretnego pomieszczenia, aby dokonać słusznego wyboru, należy zwrócić uwagę na wydajność urządzenia, czyli to ile metrów sześciennych powietrza jest w stanie przefiltrować dane urządzenie w ciągu godziny. Idealnie będzie, jeśli oczyszczacz może przefiltrować powietrze w danym pomieszczeniu 3 razy.

Warto zwrócić uwagę również na filtr zamontowany w urządzeniu oraz to czy filtracja jest wieloetapowa. Goodair oczyszczacze to szeroki wybór modeli, dlatego też z łatwością dobierzemy taki do naszych wymagań i oczekiwań. Przykładowo, jeśli zależy nam głównie na oczyszczaniu powietrza ze szkodliwego smogu i alergenów jak kurz, pleśń, bakterie, czy sierść zwierząt wystarczający będzie oczyszczacz z filtrem HEPA, jeśli natomiast oprócz powyżej wymienionych zależy nam również na usuwaniu nieprzyjemnych zapachów, np. z dymu papierosowego, lepszym rozwiązaniem będzie filtr z węglem aktywnym, ponieważ pojedynczy filtr HEPA może sobie nie poradzić. Natomiast jeśli w Twoim domu jest niemowlę czy dziecko, idealnym wyborem będzie oczyszczacz z jonizatorem i nawilżaniem powietrza.

Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując oczyszczacz powietrza?

  • Głośność pracy- im ciszej, tym lepiej, chociaż większość tego typu urządzeń nie jest głośnych, warto podczas wyboru zwrócić uwagę na tą cechę produktu, szczególnie jeśli mamy zamiar użytkować oczyszczacz np. w nocy.
  • Dodatkowe funkcje- goodair oczyszczacze często są wyposażone w dodatkowe przydatne funkcje jak, np. możliwość sterowania aplikacją mobilną, samodzielna regulacja pracy urządzenia, wspomniane funkcje jonizacji i nawilżania powietrza oraz możliwość wykorzystania oczyszczacza jako klimatyzatora, czy blokada rodzicielska.
  • Szacowana żywotność filtrów oraz zużycie energii.

Gdzie kupić oczyszczacz powietrza?

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym produkcie, który będzie spełniał Twoje wymagania i oczekiwania, lubisz mieć wybór i możliwość porównania różnych modeli, najlepiej będzie wybrać rzetelny i wiarygodny sklep. Goodair oczyszczacze to możliwość wyboru, porównania produktów, zakupu na raty oraz gwarancji i najwyższej jakości. Pamiętaj, że oczyszczacz powietrza to zakup na co najmniej kilka lat, dlatego dobrze jest przemyśleć swój wybór i w razie potrzeby skonsultować go z kompetentnym sprzedawcą.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Kontynuuj czytanie

Artykuł sponsorowany

Kim jest dobry rekruter?

Znalezienie odpowiedniego pracownika na dane stanowisko nie jest łatwym zadaniem. Coraz więcej firm zatrudnia więc do procesu rekrutacji profesjonalnych rekruterów.

Opublikowane

w dniu

Co należy do obowiązków rekrutera?

Osoby, które pracują jako rekruter, mają mnóstwo obowiązków. Przeprowadzanie rozmów z kandydatami do pracy jest tylko jednym z nich. Na co dzień rekruterzy zajmują się także opracowaniem zasad rekrutacji, redagowaniem i zamieszczaniem ogłoszeń o naborze kandydatów na dane stanowisko. Ogłoszenia te zamieszczane są dzisiaj nie tylko w prasie, ale także na internetowych portalach, które służą do poszukiwania pracy czy kandydatów do pracy. To rekruter odpowiada za przyjmowanie CV i listów motywacyjnych oraz przeprowadza ich selekcję.

Rekruter może pracować nie tylko w dziale HR firmy. Rekruterów zatrudniają także agencje rekrutacyjne, pośrednictwa pracy czy internetowe portale, których specjalnością jest poszukiwanie pracy. Pozwala to na wyróżnienie rekruterów wewnętrznych i zewnętrznych. Ci drudzy (często pracują właśnie dla internetowych portali specjalizujących się w poszukiwaniu pracy) opiekują się osobami ubiegającymi się o zatrudnienie przez cały proces rekrutacji.

Jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry rekruter?

Obecnie nie ma żadnych studiów, które przygotowywałyby do pracy na stanowisku rekrutera. Jako rekruterzy bardzo często pracują osoby, które ukończyły studia psychologiczne. Na tym stanowisku mogą pracować absolwenci wszystkich kierunków posiadający pewne cechy i predyspozycje, które sprawiają, że na tym stanowisku odnajdą się naprawdę bardzo dobrze.

Jedną z bardzo pożądanych u rekrutera cech jest komunikatywność. Na stanowisku tym doskonale odnajdują się osoby, które w jasny i zrozumiały sposób formułują swoje myśli. Przyda się także cierpliwość i kreatywność. Dobry rekruter powinien posiadać też umiejętności sprzedażowe. Kontaktuje się bowiem zarówno z kandydatami do pracy, jak i pracodawcy. Powinien więc potrafić rozpoznać potrzeby i oczekiwania obu stron. Z uwagi na to, że rynek pracy nieustannie się zmienia, dobry rekruter musi na bieżąco pogłębiać swoją wiedzę. Powinien też mieć ogólną wiedzę z branży, dla jakiej będzie poszukiwał kandydatów.

Jak kształtują się zarobki rekruterów?

Trudno jest jednoznacznie określić kwotę, na jaką może liczyć rekruter. Wysokość wynagrodzenia rekrutera zależy bowiem od bardzo wielu czynników. Wpływa na to między innymi wielkość firmy, dla której pracuje oraz branża, dla której przeprowadzana jest rekrutacja. Osoby, które na stanowisku rekrutera pracują od dawna, mają rozległą wiedzę i duże doświadczenie mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie niż osoby, które w tej branży dopiero stawiają pierwsze kroki.

Rekruter to osoba odpowiedzialna za proces rekrutacji. Z ich wsparcia korzysta obecnie wiele firm działających w różnych branżach. Pracują między innymi dla portali internetowych zajmujących się poszukiwaniem pracy. Dzięki wysiłkom specjalistów od rekrutacji wymarzoną pracę znajduje dla siebie coraz więcej osób.

Jeżeli chcesz zostać rekruterem, to koniecznie zapoznaj się z platformą rekrutacyjną Jobllegro.com/recruiter

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie