Connect with us

Goleniów

Tysiąc kombinezonów tygodniowo

Goleniów. Rosną koszty szpitala w związku z pracą oddziału „covidowego”.

Opublikowane

w dniu

Tygodniowo szpital zużywa ok. 1000 kombinezonów ochronnych płacąc za sztukę 85 zł. Jak nam powiedziała prezes szpitalnej spółki Katarzyna Kęcka, jeszcze niedawno jeden kombinezon kosztował 10-15 zł. Jej zdaniem cały czas ogromnie rosną koszty materiałów i podwykonawców. Producenci i wykonawcy wykorzystują czas pandemii do nadmiernego wzrostu cen materiałów i usług, które nie są systemowo regulowane, ani ograniczane. To podnosi aktualne koszty szpitala, które nie mają ekwiwalentu w przychodach. Dlatego prezes Kęcka po raz kolejny zwróciła się z publicznym apelem o pomoc finansową dla szpitala. Niedawno partię kombinezonów przekazał szpitalowi jego właściciel – starostwo powiatowe.

red.

powiązane – „Szpital – relacja z linii frontu”

Goleniów

Gmina szuka sekretarza

Goleniów. Do końca przyszłego tygodnia trwa nabór na stanowisko Sekretarza Gminy w Urzędzie Gminy i Miasta w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, dotychczasowy sekretarz Arkadiusz Sell, wrócił na stanowisko wcześniej zajmowane – kierownika Biura Rady Miejskiej.

red.

powiązane – „Kto komu podlega”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Protestu nie będzie.

Goleniów. Sąd Apelacyjny w Szczecinie w dniu 19.07.2024 r. zmienił postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie z dnia 17.07.2024 r. i oddalił odwołanie Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, zgromadzenie planowane na sobotę 20.07.2024 r. nie odbędzie się. Wszystkie wcześniejsze informacje i zalecenia dotyczące zmian w organizacji ruchu są zatem nieaktualne.

red.

powiązane – „W sobotę utrudnienia”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

W sobotę utrudnienia

Goleniów. W sobotę 20 lipca 2024, w godzinach 7:30-14:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na odcinku trasy S3 w kierunku Świnoujścia.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, od zjazdu na węźle Goleniów Południe, do pasa wyjazdowego na węźle Goleniów Południe planowany będzie protest przewoźników.

Burmistrz wydała decyzję zakazującą dla tego zgromadzenia, jednak wnioskodawca – Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych – odwołał się do sądu okręgowego i decyzja burmistrza została uchylona. Burmistrz korzystając z przysługującego prawa będzie składał zażalenie na decyzję sądu w tej sprawie.

red.

powiązane – „Zmiana organizacji ruchu”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie