Connect with us

Nowogard

TYMEK bez wejściówek

Nowogard. Ogromne zainteresowanie koncertem TYMKA spowodowało zmianę miejsca koncertu.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w dniu 20 listopada br. podczas rozdawania darmowych wejściówek na koncert TYMKA 23 listopada 2023 roku o godzinie 18:00, pojawiło się kilkaset osób. Ze względu na zainteresowanie większe niż oczekiwano, burmistrz podjął decyzję o przeniesieniu lokalizacji koncertu z hali sportowej w plener – na Plac Szarych Szeregów w Nowogardzie. Zatem na ten koncert WEJŚCIÓWKI NIE SĄ WYMAGANE.

Koncert „TYMEK”
Lokalizacjia: Plac Szarych Szeregów w Nowogardzie
Data: 23 listopada 2023 r.
Godzina: 18:00

red.

powiązane – „Całe podium dla Nowogardu”

Nowogard

Hulajnogi na Dzień Kobiet.

Nowogard. Licznie zgłoszona potrzeba powrotu płatnych hulajnóg na nowogardzkie ulice będzie zaspokojona.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, po przeprowadzeniu negocjacji z firmami oferującymi świadczenie tego typu usług ustalono, że od 8 marca br. hulajnogi będą dostępne do użytkowania przez mieszkańców Nowogardu.

red.

powiązane – „Rozbudowa Autoneum”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Rozbudowa Autoneum

Nowogard. Działająca od lat w Nowogardzie firma ogłosiła plany rozbudowy.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, Autonemum, która projektuje i wykonuje rozwiązania akustyczne i termiczne do samochodów, planuje rozbudowę swojego zakładu w Nowogardzie i zwiększenie zatrudnienia z 350 do prawie 400 osób. Inwestycja ma być zakończona na przełomie roku 2024/2025.

red.

powiązane – „Prawie 3,5 mln drożej”

Kontynuuj czytanie

Nowogard

Prawie 3,5 mln drożej

Nowogard. Wykonawca wycofał się z przetargu na przebudowę Placu Wolności w Nowogardzie. Nowy chce znacznie więcej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, inwestycja pn. „Rewitalizacja Miasta Nowogard – Zagospodarowanie Placu Wolności” dostała dofinansowaniz z programu „Polski Ład” kwotę ponad 4.263 mln zł, jednak w wyniku przetargu, który miał miejsce w grudniu 2023, najniższa kwota zaproponowana przez ewentualnego wykonawcę wynosiła 4.900 mln zł. Na ostatniej sesji zabezpieczona została brakująca kwota blisko 700 tys. zł.

Jednak wykonawca wycofał się z oferty argumentując, że źle wyliczył koszty. W takiej sytuacji przetarg został unieważniony i rozpisano kolejny. Zgłosił się tylko jeden oferent, który zaproponował kwotę 8.400 mln zł.

W związku z tym, burmistrz złożył wniosek o zwołanie w najbliższym czasie sesji Rady Miejskiej, by rada uchwaliła przyznanie dodatkowych środków na tę inwwestycję – potrzeba zabezpieczyć brakującą kwotę blisko 4 mln zł, aby oczekiwaną przez mieszkańców Nowogardu inwestycję zrealizować. Burmistrz twierdzi, że pieniądze w budżecie są i żadna zaplanowana inwestycja w budżecie na rok 2024 nie jest zagrożona. Burmistrz proponuje radnym, aby przesunąć wolne środki z rezerw na ten cel, czyli takie, które nie są zaangażowane. Jeżeli radni nie zgodzą się na to, to gmina będzie musiała zwrócić pozyskana kwotę i remont Placu Wolności przesunie się w czasie na kolejne lata.

red.

powiązane – Remont za 5 mln zł

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie