Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Goleniów

Tyle kosztowała „Mila”

Goleniów. Blisko 170 tysięcy złotych kosztowała organizacja i przeprowadzenie tegorocznej – 33. – odsłony biegów „Goleniowskiej Mili Niepodległości”.

Opublikowane

w dniu

A dokładnie, według dzisiejszej informacji dyrektora OSiR Andrzeja Łukasiaka, 166 tysięcy złotych. Wpływy, to 128 tysięcy złotych. Złożyły się na tę sumę wpłaty sponsorów imprezy oraz opłaty za pakiety startowe. Różnica ok. 40 tyś zł pomiędzy kosztami, a wpływami została pokryta z pieniędzy zaplanownych w budżecie OSiR. Pakiety startowe dla dzieci i młodzieży kosztowały 7 zł od osoby, a w biegach głównych – mila i 10 km – 60, 80 i 120 zł w zależności od terminu wykupienia (im wcześniej tym taniej). W tegorocznych biegach wzięło udział ok. 2500 biegaczy w różnym wieku.

W biegach głównych kobiet i mężczyzn pula nagród pieniężnych dla pierwszych 6. miejsc (w sumie 24. miejsca płatne) wyniosła 27 tys zł.
Zwycięzcy otrzymali po 2 tys zł, a pozostali odpowiednio mniej.

Od lat głównym sponsorem goleniowskich biegów jest „Gaz-System”, a poza tym wiele różnych podmiotów gospodarczych i instytucji. Według dyrektora Łukasiaka w tym roku wiele firm zrezygnowało ze sponsoringu z powodów związanych z pandemią.

Jak nam powiedział dyrektor Łukasiak, w tym roku wszystkich uczestników było mniej niż w ostatnim, poprzedzającym pandemię roku 2019, kiedy w biegach wzieło udział ok. 3 tys biegaczy. Rekordowy pod tym względem był rok 2014, kiedy to stratowało ok. 3,7 tys biegaczy. Zdaniem dyrektora Łukasiaka ta ostatnia liczba wyznacza poziom frekwencji możliwy do uzyskania w każdym roku. Dyrektor tegoroczną „Milę” uważa za udaną, bo mimo obowiązujących wciąż obostrzeń zarówno biegaczy jak i kibiców nie zabrakło, pogoda było dobra, a same biegi główne na dobrym poziomie sportowym. Większych kłopotów organizatorzy nie mieli i udało się ją przeprowadzić sprawnie i efektownie. Ostateczna ocena należy oczywiście jak zawsze do uczestników i kibicujacych im mieszkańców.

red.

powiązane – „33. Goleniowska Mila Niepodległości za nami”

Goleniów

Adoracja i męski Różaniec

Goleniów. Jak co miesiąc, dzisiejszej nocy z piątku na sobotę będzie specjalna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu dla każdego.

Opublikowane

w dniu

Dzisiaj, w Pierwszy Piątek miesiąca, w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie – początek adoracji po Mszy Św. o godz. 18.00.
A jutro, w Pierwszą Sobotę miesiąca rano po Mszy Św. o godz. 7.00 „Męski Różaniec” ulicami miasta.

W parafii pw. Św. Jerzego w Pierwszą Sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

red.

powiązane – „Powstanie nowa plebania”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Jutro Piknik Bosmański

Goleniów. Goleniowski OSiR zaprasza jutro do Lubczyny.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Rondo Zajki zagospodarowane”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Rondo Zajki zagospodarowane

Goleniów. Rondo imienia Henryka Zajki na ul. Maszewskiej zmieniło wygląd.

Opublikowane

w dniu

Jak nam dzisiaj powiedział prezes PGK Zbigniew Pankiewicz, właśnie zakończyły się wykonywane przez tę spółkę prace przy zagospodarowania centrum tego ronda nasadzeniami i innymi odpowiednimi elementami. Całość prac PGK wykonała w ramach umowy z gminą.

red.

powiązane – „Otwarty spichlerz”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie