Connect with us

Goleniów

Tyle kosztowała „Mila”

Goleniów. Blisko 170 tysięcy złotych kosztowała organizacja i przeprowadzenie tegorocznej – 33. – odsłony biegów „Goleniowskiej Mili Niepodległości”.

Opublikowane

w dniu

A dokładnie, według dzisiejszej informacji dyrektora OSiR Andrzeja Łukasiaka, 166 tysięcy złotych. Wpływy, to 128 tysięcy złotych. Złożyły się na tę sumę wpłaty sponsorów imprezy oraz opłaty za pakiety startowe. Różnica ok. 40 tyś zł pomiędzy kosztami, a wpływami została pokryta z pieniędzy zaplanownych w budżecie OSiR. Pakiety startowe dla dzieci i młodzieży kosztowały 7 zł od osoby, a w biegach głównych – mila i 10 km – 60, 80 i 120 zł w zależności od terminu wykupienia (im wcześniej tym taniej). W tegorocznych biegach wzięło udział ok. 2500 biegaczy w różnym wieku.

W biegach głównych kobiet i mężczyzn pula nagród pieniężnych dla pierwszych 6. miejsc (w sumie 24. miejsca płatne) wyniosła 27 tys zł.
Zwycięzcy otrzymali po 2 tys zł, a pozostali odpowiednio mniej.

Od lat głównym sponsorem goleniowskich biegów jest „Gaz-System”, a poza tym wiele różnych podmiotów gospodarczych i instytucji. Według dyrektora Łukasiaka w tym roku wiele firm zrezygnowało ze sponsoringu z powodów związanych z pandemią.

Jak nam powiedział dyrektor Łukasiak, w tym roku wszystkich uczestników było mniej niż w ostatnim, poprzedzającym pandemię roku 2019, kiedy w biegach wzieło udział ok. 3 tys biegaczy. Rekordowy pod tym względem był rok 2014, kiedy to stratowało ok. 3,7 tys biegaczy. Zdaniem dyrektora Łukasiaka ta ostatnia liczba wyznacza poziom frekwencji możliwy do uzyskania w każdym roku. Dyrektor tegoroczną „Milę” uważa za udaną, bo mimo obowiązujących wciąż obostrzeń zarówno biegaczy jak i kibiców nie zabrakło, pogoda było dobra, a same biegi główne na dobrym poziomie sportowym. Większych kłopotów organizatorzy nie mieli i udało się ją przeprowadzić sprawnie i efektownie. Ostateczna ocena należy oczywiście jak zawsze do uczestników i kibicujacych im mieszkańców.

red.

powiązane – „33. Goleniowska Mila Niepodległości za nami”

Goleniów

Od lutego na wyspy

Goleniów. Port Lotniczy im. NSZZ Solidarność wznawia połączenia do Londynu i Liverpoolu.

Opublikowane

w dniu

Loty zawieszone zostały na początku stycznia. Jak podaje Radio Szczecin, przewoźnik informował, że to z powodu niskiego zainteresowania podróżami oraz rozprzestrzeniającym się nowym wariantem koronawirusa.

Teraz Port lotniczy informuje, że pierwszy po przerwie samolot do Liverpoolu odleci 3 lutego, a do Londynu – dzień później.

red.

powiązane – „Dworzec tymczasowy – zmiana koncepcji”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

ZAZ dotowany

Goleniów. 1,6 mln zł. wynosi dotacja samorządu województwa zachodniopomorskiego dla gminy Goleniów na działalność Zakładu Aktywności Zawodowej w Goleniowie w roku 2022.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, umowę o przekazanie dotacji podpisali wczoraj marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz oraz zastępczyni burmistrza Gminy Goleniów Anita Jurewicz.
Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie działalności rehabilitacyjnej, kursy, szkolenia dla osób niepełnosprawnych, pozwolą też sfinansować część wydatków na energię elektryczną i paliwo gazowe.
Obok środków z Samorządu województwa zachodniopomorskiego, Gmina otrzymała też nieco ponad 3 mln złotych dofinansowania ze środków PFRON w ramach tzw. kwot algorytmowych.
Obecnie w zakładzie zatrudnionych jest 127 osób niepełnosprawnych. Pracują w 8 różnych działach świadcząc szeroki wachlarz usług, takich jak min.: poligraficzne, pralnicze, usługi związane z utrzymaniem czystości , pielęgnacją zieleni, czy z kontrolą jakości.
Udział środków publicznych w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Goleniowie systematycznie maleje. W pierwszym roku funkcjonowania przychody z działalności wytwórczej i usługowej stanowiły niespełna 25 procent ogólnego budżetu. Obecnie przychody z działalności to już 60 procent budżetu.

red.

powiązane – „Goleniów pierwszy, Osina ostatnia”

Kontynuuj czytanie

Bez kategorii

6 tysięcy pracujących

Goleniów. Wiosną tego roku zakończy się budowa przystanku osobowego: „Goleniów Park Przemysłowy” powstającego w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, to ważna inwestycja, bo w GPP pracuje ok. 6 tysięcy pracowników – w tym dojeżdżający koleją. PKP PLK S.A. wykonuje prace związane z budową peronów zewnętrznych o długości 130 m z wiatami na odcinku torów – Goleniów Południe.

Prace budowlane związane z infrastrukturą węzła przesiadkowego należy do Gminy Goleniów. Obecnie wykonano wszelkie prace rozbiórkowe i podziemne. Uformowano i zagęszczono nasypy, wykonano korytowanie na całej szerokości ścieżki pieszo-rowerowej, przygotowano plac pod pętlę autobusową.

W planach jest także budowa pętli autobusowej z wiatą, parkingu samochodowego na 12 miejsc, parkingu rowerowego, chodników, oświetlenia oraz ostatniego odcinka ścieżki pieszo – rowerowej biegnącej z parku przemysłowego, wzdłuż ulicy Granitowej w stronę Goleniowa.

Koszt infrastruktury przystanku wyniesie 1.074.645,13 zł., z czego
ponad 180 tys. to kwota dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 5.2. Rozwój Transportu Kolejowego poza TEN-T.

Przebudowę torów kolejowych wraz z budową peronów finansuje PKP PLK S.A.

red.

powiązane – „Dworzec tymczasowy – zmiana koncepcji”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie