Connect with us

Aktualności

Trzej królowie w Goleniowie

W święto Objawienia Pańskiego (6 stycznia), ulicami Goleniowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Goleniów był jednym z 515 miast polskich, w których w tym roku zorganizowano tę coraz bardziej popularną plenerową imprezę religijną. Jej organizatorem – po raz piąty – była parafia pw. Świętego Jerzego. W pięknej zimowej oprawie (śnieg i lekki mróz) w królewskim orszaku szło kilkaset osób z obu goleniowskich parafii.

Opublikowane

w dniu

Królowie Kacper, Melchior i Baltazar, którzy w tym roku przyjechali terenowym GMC, po krótkim powitaniu przed miejskim stadionem, ruszyli za gwiazdą w kierunku symbolicznego Betlejem – żłóbka w kościele pw. św. Jerzego. Za nimi podążały królewskie sztandary, a dalej lud w kolorowym, rozśpiewanym orszaku: dzieci i kilkoro dorosłych w „królewskich i książęcych” strojach, a niemal wszyscy w koronach na głowach. Królowie oddali Dzieciątku pokłon i złożyli u jego stóp dary: mirrę, kadzidło i złoto. Dary przynieśli też parafianie, przede wszystkim dzieci, z przeznaczeniem na pomoc syryjskim rodzinom, o których pamiętano w ten świąteczny czas. Podczas Eucharystii, sprawowanej przez  ks. proboszcza Wacława Nowaka, wykonana została „Kolęda syryjskich i polskich rodzin” („Jezus Malusieńki” z tekstem o losie rodzin w ogarniętej wojną Syrii). Na pomoc syryjskim rodzinom zebrano ponad 1000 zł.
Jak co roku, ten świąteczny dzień zakończył koncert kolęd i pastorałek w Goleniowskim Domu Kultury. W kolędach śpiewanych przez  zespół wokalno-instrumentalny „Alepak” oraz 7-letniego Michała Kalinowskiego, laureatów Zachodniopomorskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek, wielokrotnie pojawiały się słowa: „pokój ludziom dobrej woli”. Pokój i dobro były bowiem wiodącym hasłem tegorocznych obchodów święta Trzech Króli, a koncert jest ich integralnym elementem.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie