Connect with us

Aktualności

Trudny debiut

W dniach 21 – 27 lipca w Azerbejdzanie, z udziałem reprezentacji czterdziestu krajów, odbył się 15. Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy BAKU 2019 (EYOF). W zmaganiach lekkoatletycznych Polskę reprezentowało 14 zawodników i 14 zawodniczek a wśród nich, zawodniczka Hanzy Goleniów Julita Maniecka.

Opublikowane

w dniu

Goleniowianka wystartowała w biegu na dystansie 1500 metrów. Ośmiodniowy okres oczekiwania na start, jak również brak doświadczenia na tej rangi zawodach sprawiły, że niespełna 17-letnia zawodniczka Hanzy Goleniów pobiegła znacznie poniżej swoich możliwości, a konsekwencją tego było 13. miejsce i czas 4.45.63 min uzyskany na mecie.

– To nie był udany start w moim wykonaniu – komentuje J. Maniecka. – Wiem, że z trenerem przeanalizujemy z nagranego biegu każda klatkę tego filmu i wyciągniemy właściwe wnioski na przyszlość. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze wiele musze się nauczyć, ale… w takich przypadkach jak ten przywołuję sobie słowa Tomasza Majewskiego, który w jednym z wywiadów powiedział, że gdyby na pierwszych swoich igrzyskach olimpijskich (Ateny) nie zajął 18. miejsca, w kolejnych (Pekin) nie zdobyłby złotego medalu. I tego się trzymam…

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie