Connect with us

Aktualności

Troje wiceprzewodniczących, pięć komisji

Miało być łatwo i przyjemnie, było długo i męcząco. Sesja goleniowskiej Rady Miejskiej, na której zgodnie z pierwotnymi założeniami miano jedynie wysłuchać expose burmistrza Krupowicza, ugrzęzła – po raz kolejny – w proceduralnych sporach.

Opublikowane

w dniu

Powód do zgłaszania licznych zastrzeżeń dał przewodniczący Łukasz Mituła, który dopiero w miniony piątek poinformował pozostałych radnych, że chce rozszerzyć porządek sesji o wybór wiceprzewodniczących oraz utworzenie komisji stałych Rady Miejskiej. Na efekty długo nie trzeba było czekać: przeciwko wprowadzeniu tych punktów do porządku obrad zaprotestowali m.in. Cz. Majdak, D. Chodyko i I. Zygmański, a porządek obrad – mimo wszystko w wersji zaproponowanej przez Mitułę – przegłosowano dopiero po… 45 minutach.

Później nie było wiele lepiej, wreszcie jednak ustalono, że wiceprzewodniczącymi rady będą Lucyna Skałecka-Włodarczyk (PSL), Krzysztof Rutkowski (PO) i Andrzej Wojciechowski (NGNG). Podjęto też uchwałę o utworzeniu pięciu komisji stałych. Będą to: Komisja Budżetu (przewodniczący Krzysztof Czerwiński z PO), Komisja Inwestycji, Gospodarki i Ochrony Środowiska (Hubert Kowalewski z NGNG), Komisja Rozwoju Obszarów Wiejskich (Agata Wilińska-Onyśko z NGNG), Komisja Spraw Społecznych, Edukacji, Kultury i Sportu (Krystyna Jaworska z PO) oraz Komisja Rewizyjna (Wojciech Maciejewski z PSL).

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie