Connect with us

Aktualności

Trening przed Wigilią

Konkurs potraw wigilijnych odzyskał formę, dziś było na co popatrzeć i czego spróbować. Dopisali amatorzy dobrego jedzenia, najważniejsze jednak, że wielu też było chcących się popisać sztuką kulinarną.

Opublikowane

w dniu

Komisja, jak zawsze nieco wygłodniała, pracę zaczęła punktualnie o godzinie 14. Oglądano, wąchano, próbowano, gdy smakowało – często proszono o dokładkę. W ślad za komisją postępowali zwykli śmiertelnicy, też profilaktycznie bez niedzielnego obiadu. Na stołach było to, co będzie szlagierem wieczoru w przyszły wtorek: barszcze, zupy grzybowe, ryby na wiele sposobów, ze śledziem na czele, pierogi, kapusta mniej czy bardziej postna, a do tego przeróżne ciasta. Nie było widać, by członkowie komisji się obijali, przeciwnie – bardzo byli w swoją pracę zaangażowani. Wśród wielu postaci znanych w Goleniowie byli też jak zwykle kucharze z restauracji Radisson w Szczecinie, na tego typu imprezach szukających inspiracji.

Kiedy wychodziliśmy, impreza jeszcze trwała, znany goleniowski kucharz Tadeusz Felbur zaczynał przygotowywanie tradycyjnej świątecznej ryby – sandacza, w planie był jeszcze konkurs kolęd i rozdanie nagród.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie