Connect with us

Aktualności

Trening na trasie maratonu

Ponad czterdzieści osób wzięło udział w pierwszym treningu na trasie Maratonu Puszczy Goleniowskiej. Kolejny w sobotę o godz. 16.

Opublikowane

w dniu

Jak przed rokiem, raz w tygodniu odbywają się oficjalne treningi na trasie Maratonu Puszczy Goleniowskiej. To okazja, by poznać trasę leśnego biegu, poznać organizatorów i uczestników maratonu i by po prostu pożytecznie spędzić popołudnie. Na pierwszy tegoroczny trening przyjechało ponad czterdziestu dorosłych biegaczy, było też kilkoro dzieci, które przemierzyły skróconą (co wcale nie znaczy, że symboliczną) trasę.
Po biegu było wspólne ognisko w wiacie przy Nadleśnictwie Kliniska, organizatorzy zapewnili kiełbaski i dodatki, płyny izotoniczne biegacze przynieśli własne.

Maraton odbędzie się w sobotę 27 września, start o 9 rano. Równolegle odbywać się będzie Wielkie Grzybobranie, więc w Kliniskach można się spodziewać, wedle oszczędnych rachunków, około tysiąca gości. Samych biegaczy będzie ponad dwustu, grzybiarzy zapewne z pół tysiąca. Do tego rodziny, znajomi… Będzie się działo!

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie