Connect with us

Aktualności

Trasa otwarta

KLINISKA. Kilkudziesięciu biegaczy wzięło udział w oficjalnym otwarciu trasy tegorocznego Maratonu Puszczy Goleniowskiej.

Opublikowane

w dniu

 Jak na kameralną, praktycznie bezbudżetową imprezę – efekt nadzwyczajny. Krótko przed godz. 16 na parkingu przy biurze Nadleśnictwa Kliniska zjawił się spory tłumek zainteresowanych udziałem w inauguracyjnym biegu. Parę minut później powitali ich główni organizatorzy MPG, Aneta i Darek Gapińscy oraz pan Piotr Kmet, Nadleśniczy Nadleśnictwa Kliniska. Po przerwaniu wstęgi biegacze ruszyli na trasę; kto chciał, pobiegł na liczącą sobie 10,5 km główną trasę maratonu, kto zaś miał ochotę na coś krótszego, wybrał mającą 2,5 km trasę, na której 16 maja będzie się odbywać wyjątkowy, setny maraton Darka Gapińskiego.  Po biegu wszyscy spotkali się w wiacie, gdzie czekało już rozpalone ognisko, kiełbaski i piwo – płyn świetnie wpływający na kondycję mięśni biegaczy długodystansowych. Były drobne upominki dla dzieci i nagrody do rozlosowania wśród dorosłych. I oczywiście zaproszenie do treningów na leśnej trasie przed wrześniowym maratonem.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie