Connect with us

Aktualności

Toyota PROACE – dobra robota

Świeżutki egzemplarz nowiutkiej Toyoty PROACE otrzymaliśmy do weekendowych testów dzięki uprzejmości jednego z naszych głównych reklamodawców – firmy Kozłowski Sp. Z o.o., największego dealera samochodów tej marki w województwie zachodniopomorskim.

Opublikowane

w dniu

Dyrektor salonu Toyoty przy ul. Mieszka I w Szczecinie, co ciekawe zaprzyjaźniony z naszą redakcją gryfinianin – Jarosław Turtoń, nie baczył na nasze spontaniczne doświadczenie w recenzowaniu branży motoryzacyjnej i z uśmiechem na ustach przekazał nam kluczyki do wozu.

Jak na „dostawczaka” auto prezentuje się bardzo elegancko. Wysunięta przednia maska nadaje PROACE solidnego wyrazu, co biorąc pod uwagę użytkowy charakter tego auta, wydaję się absolutnie wskazane. 11 kombinacji nadwozia i długości, szereg konfiguracji drzwi tylnych i bocznych, 3 miejsca z przodu, rozmaite pakiety wykończenia przestrzeni bagażowej, zaczepy do mocowania ładunku – to wszystko czyni z PROACE vana od „dobrej roboty”.

O legendarnej niezawodności marki Toyota donoszą nie tylko oficjalne broszury, więc pozwolimy sobie skupić się na naszych, jak najbardziej rzetelnie laickich spostrzeżeniach.

My do testu otrzymaliśmy najdłuższy wariant, mierzący 5,3 m długości „LONG”. Maksymalna pojemność użytkowa w opcji Smart Cargo to ponad 6,5 m³! Jak na vana o zwartej bryle umożliwiającej fajną, dynamiczną jazdę to wynik, który naprawdę robi wrażenie. Nie mieliśmy okazji w pełni wykorzystać tego potencjału, ale kiedy weszliśmy do środka przestrzeni bagażowej nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że w razie potrzeby tradycyjnych kursów byłoby mniej, niż w przypadku innych vanów o podobnych gabarytach.

Odnośnie jazdy…

Kiedy już siedliśmy za kółkiem, oprócz fajnej, nieprzekombinowanej przestrzeni kierowcy, od razu rzuciła nam się jedna kwestia. Jak bardzo te auto było ciche. Pomijamy oczywiście niuanse związane z jednostką napędową i faktem, że auto było nowe. Wspomagając się oficjalną stroną producenta informujemy, że linia dostawczaków (bo PROACE dostępne są również w wersjach osobowych) zaopatrzona jest w jednostki D-4D o pojemnościach 1,6 l (95–115 KM) oraz 2,0 l (120–180 KM). Tak, czy inaczej nawet przy prędkości przekraczającej 100 km/h we wnętrzu kabiny było po prostu cicho. Jechało się przyjemnie jak zwyczajną osobówką. Przy dłuższych kursach taki komfort może mieć niebagatelne znaczenie.

Drugą sprawą była sterowność. Manewrowanie na parkingu przy gryfińskiej Mrówce było dziecinnie łatwe. W pełnym wyposażeniu z kamerą cofania poruszanie się tym autem po parkingach dyskontów budowlanych nie stanowi problemu, nawet dla rozpoczynających swoją „dostawczą” przygodę kierowców. Generalnie PROACE zrobiła na nas bardzo pozytywne wrażenie. W zależności od pakietu wyposażenia można dodatkowo dopieszczać swoje cacko, ale nawet w podstawowej wersji niczego w naszym odczuciu nie brakowało, a wszystko działało bez zarzutu. Skoro ma to być auto do roboty, nie ma się co rozckliwiać.

Na koniec ostatnia informacja odnośnie ceny. Nową PROACE można nabyć w szczecińskim salonie już od 64,900 zł. Na tle innych renomowanych producentów samochodów dostawczych tej klasy jest to bardzo, bardzo atrakcyjna oferta. Tym bardziej, że jak zapewnił nas Jarosław Turtoń rata na PROACE w lesingu smartplan na okres 36 miesięcy zaczyna się już od 295 zł netto/miesięcznie. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej i samemu – bezpłatnie! – wypróbować ten model Toytoty, koniecznie wybierzcie się na ul. Mieszka I 25B. Toyota Kozłowski Sp. z o.o. czekają na was.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

KONDOLENCJE

Opublikowane

w dniu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Krysi Augustynowicz.
Rodzinie oraz Najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia i słowa otuchy w trudnych chwilach.

Akcjonariusze, Zarząd oraz Pracownicy Asprod S.A.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Sztandar dla goleniowskiego ZK

Goleniów. Wczoraj uroczyście nadano i poświęcono sztandaru Zakładu Karnego w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje parafia pw. Św. Katarzyny, rozpoczęcie uroczystości nastąpiło o godzinie 13:00 Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Staszczak SChr – kapelan Zakładu Karnego w Goleniowie.

Po Mszy o godz. 13:45 nastąpił przemarsz zaproszonych gości na Planty, gdzie odbyła się uroczystość nadania sztandaru oraz ceremonia złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Rotmistrza Witolda Pileckiego. W uroczystościach wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych, wysoko postawieni przedstawiciele Służby Więziennej, a także innych służb mundurowych.

Była to – według dyrektora ZK Goleniów płk. Jarosława Korolczuka – jedna z najważniejszych chwil w historii goleniowskiej jednostki penitencjarnej: „Sztandar to symbol wartości, symbol zjednoczenia funkcjonariuszy we wspólnym dziele” – podsumował płk. Korolczuk.

red.

powiązane – „Sztandar dla ZK”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Czym jest recepta elektroniczna i co warto wiedzieć na jej temat?

Materiał partnera. W 2020 roku recepty elektroniczne zostały wprowadzone jako alternatywa dla tradycyjnych recept papierowych. Nie wszyscy pacjenci wiedzą o tym, że można otrzymać je zarówno podczas wizyty w stacjonarnym gabinecie lekarskim, jak i podczas teleporady. Na jakich zasadach funkcjonują recepty online?

Opublikowane

w dniu

Kto może zdecydować się na teleporadę?

Popularność telemedycyny zdecydowanie rozwinęła się w czasach pandemii. To właśnie wtedy telekonsultacje stały się najpowszechniejszą formą kontaktu pacjentów z lekarzami. Teleporada nie straciła na popularności pomimo poprawy sytuacji sanitarnej.

Często korzystają z niej osoby, które mieszkają w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do lekarzy specjalistów jest bardzo ograniczony. Dzięki telemedycynie mogą oni nie tylko omówić z lekarzem swoje problemy, ale także otrzymać receptę elektroniczną oraz zalecenia lekarskie.

Trzeba pamiętać o tym, że lekarz, który udziela teleporady, nie zawsze wystawi e-receptę zgodnie z życzeniem pacjenta. Jeśli uzna, że ten potrzebuje dodatkowych badań bądź też żaden lek na receptę nie jest mu potrzebny, może odmówić wystawienia dokumentu.

Niektórzy pacjenci wciąż dość nieufnie podchodzą do usług medycznych świadczonych przez teleporady. Trzeba tymczasem wspomnieć, że praktycznie niczym nie różnią się one od tradycyjnych wizyt – z tym, że pacjent nie staje z lekarzem twarzą w twarz. Do postawienia trafnej diagnozy w zdecydowanej większości przypadków wystarczy zwykła rozmowa. Jeśli zaś specjalista uzna, że potrzebne będą dokładne oględziny, to zostaniemy o tym poinformowani.

Czym są recepty online?

Mimo tego że recepty online funkcjonują na polskim rynku już od ponad trzech lat, wciąż nie wszyscy pacjenci wiedzą, na czym dokładnie polega proces ich wystawiania i realizacji.

Pacjent, który odbył wizytę u lekarza bądź też teleporadę, po zakończeniu konsultacji otrzymuje na swój telefon czterocyfrowy kod – może także otrzymać kod QR na swój adres mailowy. W aptece wystarczy podać farmaceucie ów kod wraz ze swoim numerem pesel. Osoby, które posiadają na swoim telefonie zainstalowaną aplikację mobilną internetowego konta pacjenta, za jej pośrednictwem także mogą uzyskać dostęp do wystawionej recepty.

Pacjenci, którzy nie dysponują dostępem do internetu, a co za tym idzie, nie mają założonego profilu Internetowego Konta Pacjenta, e-receptę otrzymają od lekarza jako papierowy wydruk z kodem kreskowym. Wystarczy, że w celu realizacji leku przedstawią go w aptece.

Jak otrzymać receptę bez wychodzenia z domu?

Już od dawna stacjonarne wizyty w gabinecie lekarskim nie są jedyną dostępną formą kontaktu ze specjalistą. Pacjent, który posiada dostęp do internetu, konsultacje lekarską może odbyć za pośrednictwem wideokonsultacji, czatu lub rozmowy telefonicznej. W internecie funkcjonują także specjalne strony internetowe, na których pacjent w celu uzyskania recepty na interesujący go lek, musi wypełnić szczegółowy formularz, z którym następnie zapoznaje się lekarz.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie