Connect with us

Aktualności

Totalny profesjonalizm

Komendant policji Krzysztof Targoński powiedział dziś, że nie widzi nic nieprawidłowego w zachowaniu policjantki, która ścigała parę dni temu kierowcę tylko dlatego, że podejrzewała go, że jedzie nie mając przy sobie prawa jazdy.

Opublikowane

w dniu

Sprawę opisaliśmy w tekście pt. „Sierżant Salasa znów poluje”. Dziś, na posiedzeniu jednej z komisji Rady Powiatu, zapytał o nią radny Soroczyński. W odpowiedzi usłyszał, co podaliśmy już wyżej. „-Należało zareagować, bo kierowca ma przekroczony pułap 24 punktów karnych za wielokrotne naruszanie przepisów o ruchu drogowym. Do podjęcia interwencji nie było konieczne popełnienie żadnego innego wykroczenia” – dodał komendant.
Kierowca faktycznie nie popełnił żadnego innego wykroczenia, jednak pani sierżant „dokleiła” mu jeszcze zarzut o rzekomą ucieczkę przed patrolem policji i ma podobno skierować sprawę do sądu. Rozprawa może być interesująca, bowiem kierowca ma w samochodzie zainstalowany rejestrator, który rozstrzygnie, czy faktycznie miała miejsce ucieczka, czy też jej nie było.
Poziom samozadowolenia komendanta nieco spadł chwilę później, gdy radna Jarlaczyńska opowiedziała o swoich „pierepałkach” na komendzie, gdy próbowała złożyć zawiadomienie o kradzieży na terenie szkoły. Dwa razy została spławiona, bo na komendzie nie był nikogo, kto mógłby spisać jej zeznania. Dopiero za trzecim razem znaleziono jakiegoś skrybę z umiejętnością pisania. „-Tak komenda pracuje pod pańską nieobecność” – wygarnęła Jarlaczyńska Targońskiemu.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie