Connect with us

Aktualności

To niegrzeczne i niedopuszczalne

Bardzo krytycznie do tego, jak pracują goleniowscy radni miejscy, odniosła się na ostatniej sesji lokalnego „parlamentu” jego przewodnicząca Krystyna Jaworska. Wytykała przede wszystkim liczne nieobecności i spóźnienia.

Opublikowane

w dniu

Okoliczności ku temu były akuratne, bo sesję rada kończyła w czternastoosobowym składzie. To oznacza, że co prawda kworum było i można było przeprowadzać głosowania nad uchwałami, nieobecnych było jednak siedmioro przedstawicieli wyborców, czyli 1/3 całego stanu. To wyraźnie zirytowało K. Jaworską, bo nie pierwszy raz, jak podkreślała, dość lekceważący stosunek do obowiązków było widać.

– Jest mi przykro, że muszę o tym mówić, ale czuję się do tego zobowiązana. Uważam, że to jest niegrzeczne i niedopuszczalne. Mam na myśli między innymi posiedzenia komisji. Ostatnio na Komisję Spraw Społecznych zapraszamy starostę, prezes szpitala i inne osoby, a o 15.30, czyli wyznaczonej godzinie rozpoczęcia posiedzenia, nie ma w ogóle radnych, a obrady można zacząć dopiero pół godziny później. Czy według Państwa oceny to jest dopuszczalne? Przeprowadziłam rozeznanie i okazuje się, że w tej kadencji żadna komisja nie rozpoczyna się o wyznaczonym czasie, bo wiecznie na kogoś czekamy. Dzisiejsza sesja też rozpoczęła się z 15-minutowym opóźnieniem. Naprawdę niezręcznie mi o tym mówić, że przecież nas wszystkich obowiązują jakieś zasady. Szanujmy się nawzajem – tłumaczyła.

K. Jaworska zwróciła też uwagę na to, że jeszcze kilka lat temu radni, chcąc otrzymać dietę za udział w sesji, listę obecności musieli podpisać dwa razy – na początku i na końcu posiedzenia.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie