Connect with us

Aktualności

To nie takie proste

Andrzej Łukasiak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, Organizator XXIV Goleniowskiej Mili Niepodległości, przedstawia powody wprowadzenia minimalnego wieku zawodników (18 lat) w biegu na 10 km.

Opublikowane

w dniu

W odpowiedzi na e-maila wysłanego od gazeta@goleniowska.com w dniu 7 listopada 2012 godz. 12.41 podpisanego Redakcja do  osir@osir.goleniow.pl z prośbą o uzasadnienie wprowadzenia zmian w regulaminie Mili, wyznaczającej minimum wiekowe w biegu na 10 km informuję, że organizacja dużych  imprez sportowych  jaką  jest  Goleniowska Mili Niepodległości jest procesem złożonym i wymagającym stosowania zasad planowania. Określenia form, kryteriów i zasad realizacji całego przedsięwziecia. Podejmowania decyzji, które nie zawsze muszą się wszystkim podobać, ale mają za zadanie organizacyjnie i prawnie zabezpieczać obie strony projektu.  Regulamin to zespół ustaleń obowiązujących uczestników i organizatorów, które mają służyć profesjonalnemu przeprowadzeniu imprezy sportowej. W regulaminie są zawarte ostateczne sformułowania, ustalenia, warunki uczestnictwa, zasady i przepisy umożliwiające zainteresowanym podjęcie decyzji w sprawie wzięcia w niej udziału. Regulamin zawodów określający prawa i obowiązki uczestników i organizatora jest wynikiem stosowania podstawowych działań organizacyjnych, wytycznych odpowiednich związków, sugesti, doświadczenia organizacyjnego, odpowiedzialności prawnej i moralnej organizatora  za potencjalne zdarzenia wynikające z realizacji zawodów. Biorąc pod uwagę wyżej wymienione elementy , jak również informacje o zgonach zawodników podczas organizacji innych biegów, w poczuciu spoczywającej na mnie, jako organizatorze odpowiedzialności prawnej i moralnej za uczestników biegu, w szczególności za osoby niepełnoletnie po konsultacjach z właściwym związkiem sportowym podjąłem decyzję o wprowadzeniu limitu wiekowego pełnoletności w biegu Gaz -System na 10 km. Zdaję sobie sprawę z tego, że komuś może to nie odpowiadać. Przyjmuję do wiadomości takie stanowisko, ale to oranizator ponosi odpowiedzialność prawną i on ustala zasady i kryteria. Mamy demokrację, mamy prawa, mamy żądania, ale zapominamy o obowiązkach. Łatwo krytykować, dyskutować siedząc przy klawiaturze komputera, teoretycznie wyobrażając sobie jak powinna wyglądać impreza. Jak zawsze wszyscy chcą jak najlepiej, ale jak coś nie wyjdzie podczas organizacji naszych biegów, to jest to wina organizatora i on ponosi odpowiedzialność. Zachęcam adwersarzy do minimalnego wysiłku i przestudiowania przynajmniej jednej z niżej wymienionych publikacji: Organizacja  imprez sportowych. Wydanie III pod redakcją Bogusława Ryby. Polska Korporacja Menedzerów Sportu, Warszawa 2001r., Planowanie przedsięwzięć sportowych. Polska Korporacja Sportu, Warszawa 1998. Wtedy rzetelniej i odpowiedzialniej będzie można wypowiadać się o sporcie.

Z wyrazami szacunku                Andrzej Łukasiak Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji
                                                   Organizator XXIV Goleniowskiej Mili Niepodległości .
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie