Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

To nie rozejdzie się po kościach…

MASZEWO. W środę 22 listopada odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Maszewie. W całości będzie poświęcona niedawno zakończonej kompleksowej kontroli prowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkową, która ujawniła skalę nieprawidłowości w gospodarce finansowej Gminy Maszewo.

Opublikowane

w dniu

Trzydziestostronicowe wystąpienie pokontrolne RIO to właściwie lista stwierdzonych nieprawidłowości. Z dokumentu wynika, że dokumentacja finansowa gminy prowadzona jest nierzetelnie – kwoty podawane w dokumentach nie zgadzają się z rzeczywistymi przepływami pieniężnymi. Inne kwoty wypływają z kont, inne są księgowane, jeszcze inne podawane w sprawozdaniach finansowych, a zupełnie inne przedstawiane są Radzie Miejskiej. W tej sytuacji księgowość gminy nie może być podstawą do oceny sytuacji finansowej gminy. Stwierdzono m.in., że gmina notorycznie zalega z płatnościami należności na rzecz budżetu państwa, ZUS, pracowników, radnych, sołtysów i oczywiście kontrahentów gminy. Pani burmistrz wraz z panią skarbnik samowolnie dysponują pieniędzmi, których nie miały prawa przeznaczyć na inne cele – przykładem Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, którego środki przeznaczano m.in. na regulowanie zaległych należności. Zespół kontrolny w każdym przypadku wskazywał osobę odpowiedzialną; zazwyczaj była to burmistrz Jadwiga Ferensztajn. Część odpowiedzialności przypisano skarbniczce Urszuli Olech.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie