Connect with us

Aktualności

To już ostatni

Tylko godzinę trwał proces cywilny, który Dariusz M. wytoczył Cezaremu Martyniukowi i Gazecie Goleniowskiej. W szczecińskim Sądzie Okręgowym żądał 50 tys. zł dla fundacji, którą zarządza oraz oczywiście przeprosin.

Opublikowane

w dniu

 Na początku pani sędzia spytała, czy strony widzą szanse na polubowne załatwienie sprawy. Adwokat Dariusza M. stwierdził, że jest to możliwe, jeśli pozwani wpłacą 25 tys. zł na fundację pana M. oraz zamieszczą przeprosiny. Propozycja została odrzucona. Proces rozpoczął się od zaprotokołowania, co sąd z urzędu zalicza w poczet materiału dowodowego. Było tego sporo, sąd dość długo wyliczał sygnatury spraw sądowych toczących się przeciw Dariuszowi M. Kolejna lista obejmowała sprawy, które M. wytaczał Cezaremu Martyniukowi i które co do jednej przegrał w obu instancjach.  Przesłuchania zaczęto od Dariusza M. Opowiedział on, że padł ofiarą podłej nagonki, a po serii artykułów na jego temat stracił pracę jako prezes spółki zarządzającej szkołami przy ul. Szkolnej 13, musiał wyjechać do Poznania i tam zamieszkać, bo nie mógł znieść spojrzeń mieszkańców Goleniowa znających treść artykułów w Gazecie Goleniowskiej. Kłopoty rodzinne, problem z pracą i środkami do życia – po prostu dramat. Prowadząca sprawę sędzia chyba nie została przekonana łzawymi wywodami, bowiem dopytała, kto zwolnił pana M. z pracy i czy przypadkiem nie jest on udziałowcem spółki, która w tamtym czasie była faktycznym właścicielem  Szkolnej 13. Pan M. odparł, że nie wie, kto jest udziałowcem. Przyznał za to, że on sam osobiście zarządza fundacją, na konto której chce uzyskać od pozwanych 50 tys. zł, a która to podobno funduje obiadki biednym dzieciom. Po przesłuchaniu Dariusza M. i pozwanych pani sędzia oznajmiła, że nie będzie przeprowadzać dowodu z zeznań świadków, którzy mieliby zeznawać na wniosek pozwanych. Postępowanie dowodowe zamknęła i poinformowała, że ogłoszenie wyroku nastąpi 21 kwietnia.  

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie