Connect with us

Aktualności

To brzydko pachnie

Po prawie dwóch tygodniach czekania w końcu dostaliśmy z Urzędu Miejskiego w Nowogardzie dokument, w którym mieszkańcy Czermnicy wyrzekają na swojego sołtysa. Zgodnie z naszymi przewidywaniami, dokument daleki jest od wiarygodności.

Opublikowane

w dniu

 Już w nagłówku jest informacja, że powstał on w Nowogardzie, a nie w Czermnicy. To nas nie zaskakuje, od początku przypuszczaliśmy, że pismo powstało w okolicach Placu Wolności w Nowogardzie, na konkretne zapotrzebowanie konkretnej osoby.
Zaskakuje jednak, że pod pismem nie ma ani jednego podpisu, a powinno ich być 39 – tyle naliczył ich Piotr Suchy, w UM Nowogard zajmujący się propagandą. Jest jedynie sygnaturka „oburzeni mieszkańcy Czermnicy”.
Wygląda na to, że podpisów w ogóle pod pismem nie było. Być może jakieś podpisy zbierano na osobnej kartce, ale to rodzi oczywiste pytanie: czy składający podpisy w ogóle wiedzieli pod czym się podpisują? A jeśli podpisy rzeczywiście są, to gdzie?
Interesująca jest też tzw. dekretacja, czyli skierowanie rzekomej skargi obywateli na sołtysa do właściwej komórki. Nie wiedzieć czemu pan burmistrz Czapla skargę skierował do nieformalnego "konwentu sołtysów" – towarzyskiego zgromadzenia kilku sołtysów z kręgu SLD, dowodzonego przez Jolantę Bednarek, sołtyskę Strzelewa i radną gminną SLD. Zaden przepis nie uprawnia "konwentu sołtysów SLD" do rozpatrywania jakichkolwiek skarg

Tak czy owak, całe zamieszanie z rzekomym pismem przeciw sołtysowi wygląda na propagandową partaninę, szytą bardzo grubymi nićmi. 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie