Connect with us

Aktualności

To będzie wizytówka miasta?

Trudno uwierzyć w to, że w przeciągu kilku najbliższych lat dworzec kolejowy i tereny bezpośrednio do niego przyległe mogą stać się wizytówką Goleniowa. 13 marca wykonano jednak pierwszy krok w tym kierunku.

Opublikowane

w dniu

W piątek szczeciński oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich oficjalnie ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno – urbanistycznej nowej zabudowy całego położonego wzdłuż torów terenu pomiędzy przejazdem na ul. Szkolnej a wiaduktem nad ul. Dworcową. Założenie w największym skrócie jest takie, że wszystko zostanie zrównane z ziemią, a projektanci zaproponować mają, jak wyglądać powinny nowy dworzec kolejowo-autobusowy oraz równie nowe Centrum Kultury, które chce wybudować gmina.

Termin składania prac upływa 3 czerwca, a grono finalistów ma być wyłonione przez sąd konkursowy 15 czerwca. Pracownie, które zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu, swoje udoskonalone projekty złożą 31 lipca. Ogłoszenie ostatecznych wyników ma nastąpić 7 sierpnia. Zwycięzcy, poza nagrodą pieniężną, otrzymają od gminy Goleniów zlecenie na wykonanie dokumentacji technicznej całej inwestycji.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie