Connect with us
Pożyczka na wakacje - Kasa Stefczyka - Goleniów

Stepnica

Termomodernizacja nominowana

Stepnica. Gmina Stepnica otrzymała nominację do finału w XXV Jubileuszowej Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku&Budowa XXI w. za realizację inwestycji polegającej na termomodernizacji budynku Urzędu Miasta i Gminy w Stepnicy.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, ogólnopolski otwarty konkurs Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku to konkurs dla inwestorów, wykonawców, jednostek samorządu terytorialnego, instytucji i deweloperów. Celem konkursu jest promocja oraz wyłonienie najlepszych, wyróżniających się szczególnymi walorami przedsięwzięć budowlanych. Mogą to być budynki różnego typu: mieszkalne, hotelarskie, przemysłowe, sportowe i zabytkowe, ale też mosty, drogi czy całe obszary poddane rewitalizacji oraz nowe obiekty.

Konkurs odbywa się pod patronatem m.in. Ministerstwa Infrastruktury, Ministra Klimatu i Środowiska, Polskiej Izby Budownictwa, Naukowo wspierają go Politechniki Częstochowska, Gdańska Karkowska Śląska, wrocławska i uniwersytety techniczne włącznie z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie. Jury przewodniczy prof. dr hab. inż. Adam Podhorecki, a kapituła konkursu to przedstawiciele ministerstwa, samorządu , uczelni oraz branży budowlanej.

Termomodernizację budynku Urzędu Miasta i Gminy Stepnica przeprowadzono w roku 2020. Projekt o wartości 274.670,67 zł w 85% finansowany był ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Prace polegały na ociepleniu ścian elewacyjnych z zachowaniem elementów ozdobnych ściany frontowej, na remoncie drzwi frontowych, montażu okien dociepleniu dachu oraz wymianie instalacji grzewczej. Przed przystąpieniem do wykonania robót został wykonany audyt energetyczny, który określił zakres robót koniecznych do wykonania oraz planowane oszczędności z tytułu zmniejszenia zużycia energii cieplnej i ograniczenia emisji CO2 do atmosfery.

red.

powiązane – „11. mają rusza przebudowa”

Stepnica

Świnki na wystawie

Stepnica. 18 czerwca otwarto wystawę kolekcji świnek-skarbonek w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, kolekcja najprawdopodobniej jest największą kolekcją świnek skarbonek w Europie, ponieważ liczy sobie 1800 sztuk. Honorowo wstęgę przecięła Irena Kaliska, która jest darczyńcą kolekcji.

Irena Kaliska świnki zbierała przez 30 lat kupując je podczas swoich podróży, dostając od rodziny w prezencie oraz od znajomych. Kolekcjonerka prowadziła w Stepnicy zakład fryzjerski i opowiadając klientom o swojej niecodziennej pasji wielokrotnie była obdarowywana przez nich kolejnymi eksponatami z różnych zakątków świata m.in. z USA, z Kanady, z Peru, Meksyku, z Kuby, Brazylii, Sri Lanki z Tajwanu, Japonii i Chin. Świnki pochodzą z różnych okresów, są przeróżnej barwy, wykonane są ze szkła, ceramiki, metalu, drewna, tworzyw sztucznych.

Niewątpliwie kolekcja jest godna polecenia wszystkim odwiedzającym naszą gminę. Zbiór można obejrzeć w godzinach otwarcia biblioteki tj. od poniedziałku do piątku od 12.00 do 20.00. Wstęp jest wolny.

red.

powiązane – „Kąpielisko otwarte bez mola”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Kąpielisko otwarte bez mola

Stepnica. Od wczoraj do 31 sierpnia kąpielisko jest czynne, a bezpieczeństwa na nim strzegą ratownicy WOPR.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, kolejny rok z rzędu pochwalić się może certyfikatem Błękitnej Flagi. Czynna jest wypożyczalnia sprzętu plażowego i pływającego, gdzie za niewielkie pieniądze można wypożyczyć leżak, kosz plażowy, parawan, deski SUP, kajak czy bajkowy rowerek wodny.

Przygotowując się do sezonu kąpielowego w zeszłym tygodniu przesiano piasek specjalną maszyną, aby komfort zażywających kąpieli słonecznych plażowiczów i bawiących się piaskiem dzieci był odpowiedni. Przy plaży udostępnione są toalety oraz przebieralnie.

Niestety z uwagi na wydłużający się termin realizacji remontu przez Zakład Budowy Urządzeń Ochrony Środowiska BIOMECH z miejscowości Rudka Pniewy nieczynne jest molo. Zgodnie z umowa remont winien być zakończony do 4 maja b.r. Utrudnienia te minimalizują ograniczenia terenu budowy.

red.

powiązane – „Kolejne ścieżki rowerowe”

Kontynuuj czytanie

Stepnica

Dodatkowe szczepienia

Stepnica. 22 maja w gminie Stepnica przeprowadzono dodatkowe szczepienie przeciwko Covid 19 szczepionką Pfizer i Johnson&Johnson.

Leszek Ozimek

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, w sumie zaszczepiono 400 osób. Akcja dodatkowych szczepień odbyła się w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Balticmed ze Stepnicy i dokonywały jej dwa zespoły w składzie lekarz i pielęgniarka. Przed punktem szczepień ustawiliśmy namiot, w którym funkcjonowała poczekalnia oraz można było wypełnić kartę informacyjną. Nad porządkiem czuwała Stepnicka Straż Miejska. Cała operacja przebiegała bardzo sprawnie, a czas oczekiwania nie był długi i wynosił kilkanaście minut.

Szczepienie odbyło się dzięki pozyskaniu szczepionek z przez NZOZ Balticmed. Jednym z warunków otrzymania szczepionki było odebranie jej własnym transportem z odpowiednią lodówką z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 w Szczecinie i wszczepienie w czasie 120 godzin.

Takie akcje będą powtarzane w każdą sobotę miesiąca czerwca. W każdą sobotę NZOZ Balticmed będzie dysponował 270 szczepionkami. W związku z powyższym serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców naszej gminy w wieku 17 lat i więcej do zapisywania się na szczepienia tel. 91 577 41 38, lub 511 834 276 lub bezpośrednio w ośrodku.

Red.

powiązane – „Nie ma chętnych”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie