Connect with us
https://www.pracujwfiege.pl/

Aktualności

Terminal otwarty

2 października oficjalnie otwarty został terminal cargo, wybudowany na terenie lotniska w Goleniowie na zlecenie Waimea Holding.

Opublikowane

w dniu

Jeszcze jest tam pusto, ale wkrótce większość jego powierzchni, a jest tego 8 tysięcy metrów kwadratowych, wypełni się najróżniejszego rodzaju towarami, które następnie zostaną wyekspediowane w świat. Wszystkie prace już zakończono, w środę w obecności oficjeli obiekt oficjalnie otwarto.

– Obiekt spełnia wszystkie amerykańskie i europejskie normy potrzebne przy prowadzeniu tego typu działalności, można więc stąd wysyłać wszystkie rodzaje towarów, jakie tylko ktoś sobie zażyczy – mówi Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding SA. – Terminal jest wyposażone między innymi w sejf, można więc przewozić nawet złoto czy gotówkę, są też chłodnie i mroźnie na artykuły spożywcze, pomieszczenia ze stałą temperaturą na lekarstwa, dla zwierząt a nawet pro morte, czyli do przechowywania zwłok. Naprawdę dzięki temu można samolotem przewieźć wszystko, a operator terminalu, czyli firma Welcome Airport Services, będzie w stanie odprawić około 12 tysięcy ton towarów rocznie. Jest to drugi w Polsce wybudowany przez nas obiekt tej klasy.

Wartość inwestycji, zrealizowanej przez Waimea Holding, szacowana jest na ponad 30 milionów złotych.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie