Connect with us

Aktualności

Ten wniosek to nie żart

Pewien obywatel Goleniowa skarży się Radzie Miejskiej, że burmistrz nie wydał oficjalnego zarządzenia w sprawie wiosny w gminie Goleniów. Rada rozpatrzy skargę z całym ceremoniałem zapewne jeszcze w czerwcu.

Opublikowane

w dniu

 Sprawa zaczęła się 21 marca, kiedy na fejsbukowym prywatnym profilu burmistrz Robert Krupowicz zażartował, że z tym dniem zarządza wiosnę w gminie Goleniów. 4 kwietnia wspomniany obywatel złożył w UGiM wniosek o przekazanie mu kopii formalnego zarządzenia burmistrza w sprawie ogłoszenia wiosny. Aby nie było wątpliwości, że to nie żart, wyraźnie zaznaczył: „Ostrzeżenie! Wniosek nie jest w kategorii żart. Jest elementem sprawy formalnej”. Wniosek złożył w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej, 14 kwietnia dostał więc z urzędu pisemną informację, że burmistrz żadnego zarządzenia w sprawie wiosny nie wydawał.  Wydawałoby się, że na tym rzecz powinna się skończyć, bo obywatel powinien przyjąć do wiadomości, że żądanego przez niego dokumentu nie ma. Nie ma dokumentu – więc nie można go udostępnić. Jak widać, będzie inaczej. Prezentowane na fotografii pismo wpłynęło do UGiM Goleniów w ubiegły piątek. Wynika z niego, że obywatel nie ma pewności, czy wiosna w gminie Goleniów jest legalna. Pismem najpierw zajmie się komisja rewizyjna Rady Miejskiej, ostatecznie sprawę rozstrzygnie Rada Miejska podejmując stosowną uchwałę w sprawie rozpatrzenia skargi. Skargi tego pana generalnie są odrzucane jako bezpodstawne, co autora nie zniechęca do dalszych działań: skarg do sądu administracyjnego, a nawet powiadamiania prokuratury o rzekomych przestępstwach urzędników.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie