Connect with us

Aktualności

Ten rajd to przelot

Z Adamem Gulbinowiczem, jednym z organizatorów I Rajdu „Po bezdrożach Powiatu Goleniowskiego”, rozmawiamy o grupowym jeżdżeniu rowerami.

Opublikowane

w dniu

"Reprezentuję grupę ludzi, rzekłbym zaawansowanych amatorów rekreacji, którzy są zainteresowani taką formą spędzania wolnego czasu. Przykład idzie ze Szczecina, gdzie 150-200 rowerzystów potrafi się pojawić na takiego typu rajdach. Najbliższy, organizowany przez szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, jest planowany dookoła Rugii, w formie 3- dniowego rajdu na dystansie prawie 400 km, ale wielu ludziom z naszej okolicy termin ten raczej nie odpowiadał, dlatego wpadliśmy na pomysł zorganizowania podobnego rajdu na swoim terenie. Na takim dziennym dystansie, jak się to zwykle odbywa na takich rajdach, czyli około 150 km. Na niedawnych „urodzinach” Goleniowa wpadła nam w ręce mapka szlaku rowerowego wytyczonego tylko na mapie przez Lokalną Grupę Działania „Szanse dla Bezdroży” i postanowiliśmy tę trasę, po lekkiej modyfikacji, objechać w jeden dzień", mówi A. Gulbinowicz.

Pełen tekst rozmowy w najnowszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie