Connect with us

Aktualności

Temat nie został rozwiązany

Drażni mnie widok sporej ilości śmieci wyrzuconych w lesie. Być może ktoś z czytelników skojarzy fakt remontu sklepu lub hurtowni z glazurą i terakotą – pisze w liście do redakcji sołtys Wierzchosławia.

Opublikowane

w dniu

Jakiś miesiąc temu opublikowaliście informacje na temat nielegalnego wysypiska śmieci tuż przy drodze pomiędzy Miękowem a Wierzchosławiem. Do dnia dzisiejszego (jeżdżę codziennie) temat nie został rozwiązany. Rozmawiałem z policją i usłyszałem, iż nie bardzo dało się coś zrobić w tym temacie. I nie wiadomo, kto jest za ten czyn odpowiedzialny. Dodam tylko, iż tak jak uprzednio pisaliście jest to dość specyficzny rodzaj śmieci. Są to mianowicie elementy banerów reklamowych z ponaklejanymi na płyty gipsowe różnymi typami glazury i terakoty. Nie trzeba być alfą i omegą aby powiązać to z jakimś remontem lub likwidacją sklepu lub hurtowni z takowymi artykułami. Podejrzewam też, iż remont ten nie był też wykonywany dalej jak kilkanaście kilometrów od „miejsca zrzutu”. Myślę,iż dla specjalistów w dziedzinie „dochodzenia do prawdy” nie powinien być to większy problem z ustaleniem takowego sklepu lub hurtowni. Nachodzi mnie myśl, że być może nawet sam właściciel takowego sklepu być może nie jest świadom tego, co stało się ze starymi elementami dekoracji i reklamy. Być może zlecił jakiejś brygadzie remontowej takie prace, a ta niskim kosztem pozbyła się problemu.

Proszę zajmijcie się tematem – jeżdżę codziennie do Goleniowa do pracy i drażni mnie widok sporej ilości śmieci wyrzuconych w lesie. Być może ktoś z czytelników skojarzy fakt remontu sklepu lub hurtowni z glazurą i terakotą.

Sołtys Wierzchosławia – Jacek Ruciński

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Menadżer skarbnikiem

Goleniów. Andrzej Cieśliński opuścił fotel prezesa PGK i przeniósł się do UMiG – jest nowym skarbnikiem gminy.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami podsumowuje swoja dwuletnia pracę w PGK, mówiąc o aktualnym stanie spółki i jej głównym zadaniu, czyli odbiorze gminnych śmieci. Druga część rozmowy traktuje o wyzwaniach jakie niesie ze sobą funkcja skarbnika. Cieśliński mówi nam dlaczego będąc „menadżerem do wynajęcia” przyjął propozycje burmistrza i czy będzie tylko głównym księgowym budżetu, czy kreatywnym finansistą.

Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Cieśliński za Guzikiewicza

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie