Connect with us

Aktualności

Tęgie Chłopy vs. Warszawska Orkiestra Sentymentalna na deskach amfiteatru

Dwie markowe kapele naraz przygrywały do tańca w niedzielny wieczór na scenie amfiteatru.

Opublikowane

w dniu

Kto nie był, niech żałuje, bo to wybitnie ekskluzywna atrakcja tańczyć przy akompaniamencie tych znanych w calej Polsce kapel – i to za jedne 15 zł. Pomysł organizatorów (Teatr Brama, GDK i Biblioteka Powiatowa) byl taki, żeby ustawić zespoły na miniscenach naprzeciwko siebie, a pomiedzy nimi dać miejsce tańczącym raz przy muzyce i śpiewie jedych, raz drugich. Ta rytmiczna i wyciągająca na deski do tanecznych pląsów (tańczyli wraz z innymi na przemian także sami czlonkowie zespołów) konfrontacja, zakończła się po pólnocy aprobowanym przez wszystkich remisem.  Zwolennicy tańca przy muzyce i śpiewie na żywo i to na prawdziwych dechach mieli ten wieczów dla siebie – wiejską zabawę i przedwojenny miejski dancing w jednym. Warto zaznaczyć, że jednym z instrumentalistów Tęgich Chłopów jest grający na klarnecie goleniowianin Aleksander Kwietniak.
 

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Szpitale połączone od 1 stycznia 2022 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu rady powiatu radni przyjęli uchwały uruchamiające formalnie proces połączenia szpitala goleniowskiego ze szczecińskim szpitalem SPSK 2 na Pomorzanach.

Opublikowane

w dniu

Jak nam powiedział radny PiS Arkadiusz Guziak, który był inicjatorem połączenia szpitali kilka dni temu na połączenie wyraził zgodę senat Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Także NFZ zgodził się na cesję kontraktu goleniowskiego szpitala na SPSK 2. Natomiast Starosta poinformował radnych, że z jego ustaleń z dyrektorem Sygutem z Pomorzan terminem finalnego połączenia szpitali jest 1 stycznia 2022r.

powiązane – „Szpital w użytkowanie za… 5 tys zł”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

W piątek nadzwyczajna sesja śmieciowa.

W najbliższy piątek radni spotkają się na nadzwyczajnej sesji zwołanej na wniosek burmistrza.

Opublikowane

w dniu

Tematem będą propozycje uchwał przygotowane przez burmistrza mające rozwiązać „kryzys śmieciowy”. Sesja rozpocznie się o 9:00.

Kolejny tydzień Goleniów i gmina coraz bardziej „zatapiają” się w nieodbieranych śmieciach. Najbardziej widoczne to jest na ulicach gdzie uliczne kosze są mocno przepełnione.

Gdyby taka sytuacja potrwała jeszcze dłużej gminie grozi zarząd komisaryczny, który może wprowadzić Wojewoda.

powiązane – „PGK – w każdej chwili jesteśmy gotowi odbierać śmieci”

red.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie