Connect with us

Aktualności

Teatr Brama w Poczekalni

15 marca goleniowski Teatr Brama zaprezentuje po raz pierwszy swój najnowszy spektakl, zatytułowany „Poczekalnia”.

Opublikowane

w dniu

  Przedstawienie będzie scenicznym debiutem debiut sceniczny nowego pokolenia artystów, którzy związali się z zespołem prowadzonym przez Daniela Jacewicza.

"Spektakl jest refleksją nad dzisiejszym pokoleniem młodzieży. Słowo `poczekalnia`, poza określeniem miejsca, w jakim spotykają się młodzi ludzie czekając na pociąg, staje się także symbolem wielu innych znaczeń. O tym głównie grupa dyskutowała próbując krytycznie spojrzeć na siebie i rzeczywistość, za którą także próbuje czuć się odpowiedzialna. Poczekalnia zatem staje się metaforą okresu życia nastolatków, którzy są tuż przed decyzją o swoją przyszłość (praca, tożsamość, poglądy…). Są w `poczekalni do dorosłości`. Nie do końca wiadomo, czy to czekanie jest skazane na czynność bierną. Czy jest szansa na postawę kreatywną i czynną, tworzącą osobowość i charakter młodego człowieka. Rozmawiamy jest tu o sile młodych ludzi do zmian i ich postawach aktywnych i zdeterminowanych (szczególnie jeśli są oni młodymi artystami). Poczekalnia jest także doświadczeniem grupy w doświadczeniu teatralnym, gdzie przychodząc od kilku tygodni, miesięcy i nawet lat na warsztaty zespół czeka na swój pierwszy debiut sceniczny. W końcu jest to manifest młodości i naiwności, który każe nam patrzeć sercem, a nie rozumem", czytamy w opisie spektaklu.

Więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na Facebooku .

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie