Connect with us

Aktualności

Te Dni to prawdziwy cud

Z Łukaszem Knapkiewiczem, mieszkańcem Goleniowa, uczniem I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczecinie, uczestnikiem Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) w Krakowie, rozmawiamy o jego wrażeniach z tych Dni.

Opublikowane

w dniu

– Miałem swoje wyobrażenia o tym, jak to będzie wyglądało. Wcześniej nigdy nie byłem na takim spotkaniu. Myślałem, że to będzie coś podobnego do tego, czego już doświadczyłem. Nie spodziewałem się tak wielkiej skali tego wydarzenia. Nie domyślałem się też, jak to może wpłynąć na moje życie duchowe. Myślałem, że to będzie po prostu wielka impreza z udziałem ludzi z całego świata, na której papież wygłosi kazanie. Że będzie możliwość porozmawiania z innymi młodymi ludźmi z różnych krajów, że będzie można pomyśleć i pomodlić się. Ale też się dobrze bawić.
(…)
Myślę, że to dużo zmienia w moim życiu – wiem teraz, jak mam się modlić i po co. Już nie mam żadnych oporów przed modlitwą w grupie, a kiedyś miałem takie zawahania, myśląc, że lepiej się modlić samemu – mówi Ł. Knapkiewicz.

Pełen tekst rozmowy w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie