Connect with us

Goleniów

„Tarcza” z rekordem Tabaki

Goleniów. Jolanta Tabaka strzelając na berlińskiej strzelnicy w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc seniorek zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 631,0 punktów ustanawiając nowy rekord Polski.

Opublikowane

w dniu

Zawodniczka „Tarczy” była poza zasięgiem rywalek, gdyż wygrała z przewagą 8,5 punkta.
Marcin Majka, reprezentujący Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu, został trzykrotnym Akademickim Wicemistrzem Polski. W konkurencji karabinu pneumatycznego 60 strzałów Marcin Majka był bliski złotego medalu, gdyż strzelił taki sam wynik jak jego rywal Maciej Kowalewicz. W przypadku jednakowych wyników obu zawodników decyduje ostatnia seria. Seria goleniowianina była o 0,1 punkta niższa.
Zuzanna Pierko, która rywalizowała w III Rundzie Pucharu Polski w kwalifikacji konkurencji pistoletu pneumatycznego uplasowała się na drugim miejscu z wynikiem 562 punktów.

red.

powiązane – „Strzeleckie medale”

Goleniów

Adoracja i „Męski Różaniec”

Goleniów. Jak co miesiąc, w nocy z piątku na sobotę będzie specjalna comiesięczna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu dla każdego.

Opublikowane

w dniu

Dzsiaj, w Pierwszy Piątek miesiąca, w kościele pw. Św. Katarzyny w Goleniowie – początek adoracji po Mszy Św. o godz. 18.00.
A jutro, w Pierwszą Sobotę miesiąca rano po Mszy Św. o godz. 6.00 „Męski Różaniec” ulicami miasta.

W parafii pw. Św. Jerzego w Pierwszą Sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.

red.

powiązane – „Tak. Pomagam”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Rozbiórka kładki

Goleniów. Wielokrotnie zapowiadana i przekładana rozbiórka nieczynnej od dawna kładki dla pieszych nad torami dojdzie w końcu do skutku.

Opublikowane

w dniu

Tak nas zapewnił wiceburmistrz Tomasz Banach. Według niego przekładanie tych robót wynikało z kłopotliwych uzgodnień wykonawcy z PKP Linie Kolejowe, które musiało je zsynchronizować z ruchem pociągów. I tak początek rozbiórki zaplanowano na 13 grudnia, a na 15 grudnia pojawienie się odpowiedniego dźwigu do przemieszczenia konstrukcji. Prace mają być przepreowadzane tylko w godzinach nocnych: 23.00-5.00.

Rozbiórka jest częścią budowy centrum przesiadkowego i dworca kolejowego w Goleniowie.

red.

powiązane – „Brak zgody”

Kontynuuj czytanie

Goleniów

Wraca Guzikiewicz

Goleniów. Niedawno na stanowisku skarbnika gminy zastąpił go Andrzej Cieśliński, teraz on zastąpi Cieślińskiego.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje gmina, burmistrz rekomenduje radzie miejskiej w Goleniowie ponowne powołanie Mirosława Guzikiewicza na stanowisko skarbnika gminy Goleniów z dniem 15 grudnia 2021 r. Zwróciłę w tej sprawie się z wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miejskiej, ponieważ zachodzi konieczność powołania nowego skarbnika gminy, w związku ze złożeniem rezygnacji z pełnienia tej funkcji przez Andrzeja Cieślińskiego. O terminie nadzwyczajnej sesji zadecyduje przewodnicząca rady Krystyna Jaworska.

Mirosław Guzikiewicz kilka mmiesięcy temu zrezygnował z funkcji skarbnika gminy i przeszedł do pracy w NIK.

red.

powiązne – „Skarbnik zrezygnował”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie