Connect with us

Aktualności

Taniej o ponad 2 miliony

W środę otwarto oferty w dwóch przetargach na budowę ścieżek rowerowych: do Lubczyny i Podańska. W obu najkorzystniejsze oferty są znacznie niższe, niż przewidywał kosztorys.

Opublikowane

w dniu

 Ścieżkę do Lubczyny SPRI Mazur ze Szczecina chce wybudować za 3,6 mln zł (kosztorys – ponad 5 mln zł). Ścieżka z Helenowa do Podańska może zostać zbudowana przez firmę Strabag Sp. z o.o. za 1,47 mln zł (kosztorys nieco ponad 2 mln zł). W obu przetargach złożono po trzy oferty (Strabag, Mazur i PRD Nowogard). Te, które wyżej zostały wymienione mogą zostać wybrane, o ile spełnią wymogi formalne. To się okaże za kilkanaście dni.   Burmistrz Robert Krupowicz zapowiedział, że oszczędności zostaną przeznaczone na budowę ścieżek rowerowych, które miały powstać w roku 2018. Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku zbudowana zostanie ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Spacerowej, a jeśli pieniędzy wystarczy, to i ścieżka na Wojska Polskiego, od ul. 11 Listopada do zjazdu na S3.  

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie