Connect with us

Aktualności

Takie jaja tylko na kolei

NOWOGARD. To nie żart, a święta prawda: w tydzień po rozkopaniu przejazdu kolejowego w centrum miasta, kolejarze zawiesili prace na trzy miesiące. Na plac budowy wrócą w połowie września. Do tego czasu przejazd będzie rozryty, choć przejezdny.

Opublikowane

w dniu

Remont zaczął się 9 czerwca, a 17 czerwca został zawieszony na czas obowiązywania letniego rozkładu jazdy PKP. Fachowcy zdążyli przejazd kolejowy rozryć, teraz "z grubsza" przykryli wykopy – i zniknęli. Nowogardzian czekają trzy ciekawe miesiące.

Cały ten cyrk jest pochodną bałaganu panującego na kolei. Działa tam pewnie z pięćset spółek, które wzajemnie nie informują się o działaniach. Inna spółka zarządza torami, inna peronami, jeszcze inna dworcami, jest pewnie specjalna spółka od kolejowych kibli. Jeszcze inna spółeczka wozi pasażerów, kto inny jeszcze ustala rozkład jazdy. W tym konkretnym wypadku spółka od torów kolejowych (spółka nr 379) nie wiedziała, że w tydzień od rozpoczęcia robót wejdzie w życie nowy rozkład jazdy (opracowany przez spółkę nr 578), kłócący się z harmonogramem prac remontowych. I stąd opisany wyżej ciekawy stan.

Jedno dobre: przez przejazd da się przejechać, wprawdzie z trudem i ryzykiem, ale lepsze to niż objazd zapomnianej budowy…

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie