Connect with us

Aktualności

Ta szkoła jest i będzie

Z Joanną Stanuch-Piotrowicz, nową dyrektorką Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1 w Goleniowie, rozmawiamy o nowej decyzji życiowej.

Opublikowane

w dniu

– Jak wszyscy wiedzą, śpiewam od lat i występuję publicznie. Organizuję też koncerty „Niepokonani”. Hobbystycznie rozwijam się w kierunku artystycznym. Stąd pomysł przekształcenia szkoły nr 1 w coś, co mnie osobiście interesuje, w czym czuję się dobrze, co będę rozwijała. Nie tylko w uczniach, ale i w sobie. Powoli, bo wiadomo, że w jeden rok wszystkiego nie zrobimy. W przyszłym roku zamierzam ogłosić nabór do podstawówki, do klas artystycznych. Oprócz przedmiotów ogólnych, dzieci będą miały przedmioty profilowane: taniec, muzyka, plastyka. Do wyboru. My, nauczyciele, będziemy tak kierunkować dzieci, by rozpoznać ich talenty i potrzeby. Przez najbliższy rok ten plan doprecyzujemy. Na razie wchodzę do nowej placówki, czyli nowej szkoły z nowymi ludźmi. Właśnie kompletujemy kadrę. Z tego co wiem, zapotrzebowanie na taką szkołę wśród dzieci i rodziców jest – mówi J. Stanuch-Piotrowicz.

Pełen tekst wywiadu w dzisiejszym papierowym wydaniu "Gazety Goleniowskiej".

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie