Connect with us

Aktualności

Ta ryba była naprawdę super

Trzy dorodne trocie o łącznej długości blisko 190 cm dały Mikołajowi Jezierskiemu ze Szczecina zwycięstwo w wędkarskich zawodach w połowie ryb łososiowatych, które odbyły się w miniony weekend w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Na dziewiątą już edycję turnieju "Troć Iny" zjechali wędkarze z całej Polski, nawet z tak odległych miast jak Kraków. Rywalizowali ze sobą w sobotę i niedzielę, a bezkonkurencyjny okazał się właśnie pan Mikołaj, który do pomiaru zgłosił trzy okazy: srebrniaka, czyli wchodzącą na tarło troć o długości 53 cm, oraz dwa kelty, czyli troć spływającą do morza po tarle o długości 60 i 76 cm. Jak sam mówi, szczególnie dużo satysfakcji sprawiło mu złapanie tej ostatniej, największej ryby.

– Bardzo fajnie walczyła, dobre 15 minut się z nią męczyłem – powiedział nam. – Naprawdę, trochę już ryb w życiu złapałem, ale ta była naprawdę super.

Z przebiegu zawodów zadowoleni byli także organizatorzy. Nic dziwnego, bo zgłosiło się do nich około 120 wędkarzy, którym udało się złowić łącznie 24 trocie (sporo z nich po zmierzeniu wypuszczono do wody). Największa z nich, złapana przez Rafała Kanię z Piły, miała 84,5 cm długości.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie