Connect with us

Powiat

Szyfrem do gmin i powiatu

Powiat. W ciągu 2 lat koordynacja działań służb zespolonych na terenie województwa zachodniopomorskiego będzie prowadzona poprzez jednolity system łączności cyfrowej.

Opublikowane

w dniu

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało wojewodzie zachodniopomorskiemu dofinansowanie w wysokości blisko 3 mln zł na budowę jednolitego Systemu Łączności Radiowej DMR.

  • System pokryje zasięgiem całe województwo, umożliwiając jednocześnie szyfrowanie komunikacji – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. – Dzięki temu wymiana informacji pomiędzy Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego a służbami oraz centrami kryzysowymi w gminach i powiatach będzie bezpieczniejsza. Ujednolicenie systemu usprawni też przesyłanie informacji w sytuacjach kryzysowych – to niezwykle ważne w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom Pomorza Zachodniego.
    Całkowity koszt projektu wyniesie prawie 4 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na zakup m.in. central dyspozytorskich, stacji przemiennikowych, radiotelefonów bazowych i radiotelefonów mobilnych, anten VHF oraz zestawów samochodowych do radiostacji. Odbiór systemu planowany jest na marzec 2022 r. Dofinansowanie w wysokości 75% kosztów inwestycji pochodzi z unijnego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

red.

powiązane – „Ponad 50 mln zł dla 329 firm”

Powiat

Komendant z nominacją

Powiat. Dzisiaj mł. insp. Sławomir Daszkiewicz objął stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje powiat, nominację nowemu komendantowi (stoi z prawej) wręczył zastępca komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Robert Sielski, poprzedni komendant goleniowskiej Policji.
Daszkiewicz był p.o. komendanta w Goleniowie od ponad 2 miesięcy.

red.

powiązane – „Policyjne awanse”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Nowe przystanki i biletomaty

Powiat. Przystanki kolejowe Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej Szczecin Żydowce i Trzebusz gotowe dla podróżnych, pierwsi pasażerowie będą mogli z nich korzystać od 9 czerwca. Zakupiono też 44 biletomaty – 5 z nich będzie w Goleniowie.

Opublikowane

w dniu

Jak podaje Radio Szczecin, kolejny przystanek Szczecin Dunikowo będzie dostępny dla pasażerów od 28 czerwca, a na przystanku Szczecin Łasztownia pierwszy pociąg zatrzyma się 16 lipca (patrz mapka obok)

Biletomaty (zdjęcie obok) dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej zostaną zainstalowane na stacjach i przystankach, tworzących system kolejowych przewozów aglomeracyjnych.
Kupna sprzętu dokonało Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Do końca czerwca biletomaty zostaną ustawione w wybranych lokalizacjach. Za ich pośrednictwem będzie można kupić miesięczny bilet metropolitalny, który oprócz przejazdów koleją umożliwi również korzystanie z komunikacji publicznej w miastach obsługiwanych przez SKM. Ma być to wstęp do pełnej integracji biletowej w gminach tworzących Szczeciński Obszar Metropolitalny.

Biletomaty będą wszystkie jednakowe, będą też pracowały w oparciu o jeden system operacyjny. Biletomaty zostały już zakupione i są testowane. Najwięcej, bo 29, będzie w Szczecinie, dwa w Policach, pięć w Goleniowie, jeden w Stargardzie. W gminie Stargard również jeden, po trzy w Kobylance oraz w Gryfinie.

Najdroższy bilet miesięczny w cenie 290 zł umożliwi przejazd koleją i komunikacją miejską we wszystkich miastach i gminach obsługiwanych przez SKM.

Szczecińska Kolej Metropolitalna ma połączyć Szczecin z Gryfinem, Stargardem, Goleniowem i Policami. Do tej ostatniej miejscowości przywrócenie ruchu pasażerskiego jest planowane na połowę 2026 roku.

red.

powiązane – „Karty rozdane, czas na rozgrywkę”

Kontynuuj czytanie

Powiat

Dzień Strażaka

Powiat. W tym roku powiatowe obchodny Dnia Strażaka odbędą się w sobotę w Stepnicy.

Opublikowane

w dniu

Szczegóły na plakacie obok.

red.

powiązane – „Karty rozdane, czas na rozgrywkę”

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie