Connect with us

Aktualności

Szybka kara za szaleńczą jazdę

Sąd Rejonowy w Goleniowie skazał wczoraj kierowcę czarnego VW golf, który 9 lipca ścigał się na ulicach Goleniowa, ryzykując życie przechodniów.

Opublikowane

w dniu

Czarny golf ścigając się z innym samochodem omal się o mnie otarł, a potrącenie przy prędkości w granicach stu km na godzinę równałoby się ciężkim obrażeniom lub śmierci. Po ustaleniu numerów rejestracyjnych i właściciela samochodu złożyłem wniosek na komendzie policji o ustalenie danych kierowcy i pociągnięcie go do odpowiedzialności. Policja wywiązała się z zadania wzorowo. Miesiąc po zdarzeniu do sądu wpłynął wniosek o ukaranie kierowcy, wyrok zapadł wczoraj w trybie nakazowym.

Sąd nie zgodził się na wniosek oskarżyciela złożony za zgodą obwinionego, by sprawę rozstrzygnąć bez przeprowadzania rozprawy. W trybie nakazowym wydał wyrok skazujący za wykroczenie z art. 86 par 1 Kodeksu wykroczeń, tj. stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym poprzez wykonanie manewru wyprzedznia bez upewnienia się, czy jest na to miejsce. Karą jest grzywna 200 zł i pokrycie kosztów postępowania. Prócz tego policja dołoży bonus w postaci pakietu punktów karnych.

Obwinionemu przysługuje prawo złożenia sprzeciwu od wyroku, wówczas sprawa zostanie rozpatrzona w zwykłym trybie, na publicznej rozprawie.

Kliknij aby skomentować

You must be logged in to post a comment Login

Dodaj komentarz

Aktualności

Usługi zastąpią służbę

Goleniów. Z Dorotą Rybarską-Jarosz, która kieruje Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w urzędzie marszałkowskim w Szczecinie, rozmawiamy o tym, dlaczego i jak CUS zastąpi w Goleniowie OPS.

Opublikowane

w dniu

Nasza rozmówczyni tłumaczy powody dla jakich warto przeprowadzić pilotażowy projekt zastąpienia Ośrodka Pomocy Społecznej Centrum Usług Społecznych. Dowiadujemy się też od niej o gwałtownych zmianach jakie zachodzą w naszym społeczeństwie, powodujących konieczność zastępowania tradycyjnych więzi rodzinnych i społecznych, instytucjonalnymi, a nawet komercyjnymi usługami. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „CUS za OPS”

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Z bankowości do PGK

Goleniów. Nowy prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. swoją pracę w Goleniowie rozpoczyna od kryzysu śmieciowego.

Opublikowane

w dniu

W rozmowie z nami przedstawia swoją karierę zawodową i doświadczenie, które wykorzysta w kierowaniu komunalną spółką. Mówi o jej aktualnej kondycji i możliwościach rozwoju – w tym o współpracy z CZG R-XXI, budowie spalarni i bazy przeładunkowej na terenie PGK. Odnosi się też obszernie do kryzysu „śmieciowego” w gminie i tego jak on wpływa na pracę spółki oraz jej najbliższą przyszłość. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – https://goleniowska.com/pgk-w-kazdej-chwili-jestesmy-gotowi-odbierac-smieci/

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Jak było w Tokio? – opowiada Jacek Kostrzeba

Sport. Trener Michała Rozmysa zaraz po powrocie z igrzysk olimpijskich mówi nam nie tylko o sportowym aspekcie imprezy.

Opublikowane

w dniu

Jacek Kostrzeba w rozmowie z nami opowiada o kulisach biegu bez buta swojego podopiecznego i straconej szansie na medal. Jest też wątek pozasportowy, związany z organizacją imprezy i ciekawe porównanie igrzysk w Rio i Tokio. Więcej w rozmowie obok.

red.

powiązane – „Bez buta do fianłu

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kontakt e-mail: gazeta@goleniowska.com,
Nasz portal przeciętnie odwiedza codziennie ok. 2000 użytkowników - oni przy okazji zobaczą reklamę, ogłoszenie, materiał promocyjny, nekrolog itp.

Na czasie